TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldybių tarnautojai raginami nereikalauti iš gyventojų pažymų

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyventojai, besirūpinantys „vaiko pinigais“, neprivalo teikti pažymų socialinės paramos skyriams savivaldybėse. Prašyme šiai paramai gauti pakanka patvirtinimo, kad vienam šeimos nariui per mėnesį tenka mažiau nei 1050 litų „į rankas“.

Susitikime su Lietuvos savivaldybių socialinės paramos skyrių vedėjais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) specialistai akcentavo, kad iš valstybės iždo savivaldybėms yra skiriamos lėšos socialinei paramai administruoti, todėl patys tarnautojai privalo tikrinti, ar gyventojų nurodyti duomenys yra teisingi.

„Pažymų apskritai nereikia tiems, kas augina vaikus iki 3 metų, gausios šeimos, taip pat tiems, kam ir taip teikiama kita piniginė socialinė parama“, – sakė SADM Piniginės paramos skyriaus vedėja Svetlana Kulpina.

Savivaldybių socialinės paramos skyrių, kurie tiesiogiai atsakingi už paramos teikimą vaikams ir šeimoms bei nepasiturintiems gyventojams, paprašyta pasinaudoti visomis įmanomomis visuomenės informavimo priemonėmis ir užtikrintų informacijos žmonėms apie įstatymo pasikeitimus sklaidą. Skyrių specialistai turi aiškiai ir išsamiai supažindinti vaikų tėvus su išmokų mokėjimo tvarka.

Susitikime su savivaldybių socialinių skyrių vadovais dalyvavo ir socialinės apsaugos bei darbo ministras Rimantas Jonas Dagys, kurio klausta, ar artimiausiu metu visi vaikų, neįgaliųjų, senelių globos namai bus perduoti iš apskričių savivaldybėms.

„Kol kas tikrai ne, – sakė ministras R.J.Dagys. – Apskričių reforma numatyta, bet ne visoms savivaldybėms globos namai bus finansiškai pakeliama našta“.

Savivaldybių tarnautojai taip pat kalbėjo, kad Finansų ministerija vėluoja pervesti lėšas, skiriamos kompensacijoms išmokėti.

Ministras patikino, kad jau antrą kartą kreipėsi į Finansų ministeriją, jog pirma turi būti išmokėtos visos socialinės išmokos ir tik po to atlyginimai valstybės tarnautojams, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Drąsiai sakykite, ko trūksta, kad socialinės paramos teikimo sistema būtų patobulinta“, – į savivaldybių tarnautojus kreipėsi ministras R.J.Dagys.

Jis patikino, kad Vyriausybė užsimojo ir toliau mažinti biurokratines kliūtis, jog kelias gyventojams gauti socialinę paramą sutrumpėtų.

„Mes siekiame, kad žmonėms apskritai nereikėtų nešti jokių pažymų, nes valstybės registruose yra sukaupta beveik visa informacija apie gyventojus“, – kalbėjo ministras R.J.Dagys.

SADM yra diegiama socialinės paramos informacinė sistema, į kurią jau įdiegtos „Sodros“, Lietuvos darbo biržos, „Regitros“ ir kitų registrų duomenų bazės. Artimiausiais mėnesiais šią sistemą papildys Nacionalinės mokėjimų agentūros ir Vaikų išlaikymo fondo duomenų bazės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min