Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savo narystę sustabdžiusius Seimo etikos sargus grasinama šalinti iš komisijos

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo etikos sargai piktinasi kolegomis, kurie paskelbė sustabdę savo veiklą Etikos ir procedūrų komisijoje (EPK), mat dėl to esą gali strigti komisijos darbas. Svarstoma juos šalinti iš komisijos.

Kaip jau rašėme, gruodžio viduryje penki opozicijos atstovai pranešė sustabdantys savo narystę EPK tol, kol jai pirmininkaus socialdemokratas Algimantas Salamakinas. „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos atstovai Egidijus Klumbys ir Ona Valiukevičiūtė, „krikščionė“ Donalda Meiželytė-Svilienė, „Jeigu mes sutiksime, kad tai yra normalu, statutiška, sulauksime, kad Seimo nariai neis į komitetų ar plenarinius posėdžius“, – komentavo A.Salamakinas.„darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Konstantas Ramelis pareiškė esą įsitikinę, jog pirmininkas ne vadovauja komisijai, o politikuoja. Tokia nuostata išliko iki šiol – trečiadienį į pirmą kartą šiais metais surengtą EPK posėdį atvyko 9 iš 14 narių. Tam, kad vyktų EPK posėdžiai, turi susirinkti kvorumas – bent 8 etikos sargai. Komisijos nariai posėdyje piktinosi, jog jeigu dėl objektyvių priežasčių du politikai neatvyktų, EPK negalėtų rengti posėdžio – strigtų jos darbas.Taip pat kalbėta, jog narystės parlamento padalinyje stabdymas nenumatytas Seimo statute. „Tokių susispedavimų Seimo darbe negali būti. EPK formuoja tam tikrus precedentus. Jeigu mes sutiksime, kad tai yra normalu, statutiška, sulauksime, kad Seimo nariai neis į komitetų ar plenarinius posėdžius, sakys: aš save suspenduoju. Gaus atlyginimą ir į darbą neis“, – po posėdžio komentavo A.Salamakinas. 

Etikos sargai sutarė kitam trečiadieniui parengti sprendimo projektą, kuriame būtų pabrėžta, jog sustabdyti savo narystės komisijoje negalima. A.Salamakino nuomone, Seimas turėtų balsuodamas išbraukti iš į EPK narių į posėdžius nevaikštančius politikus. Tuomet frakcijos privalės deleguoti kitus savo atstovus, kurie etikos sargų darbo neignoruos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min