Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Scenoje – novatoriška 16-metės dramaturgės pjesė

Spektaklio akimirka
Asociacijos „Teatronas“ nuotr. / Spektaklio akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 9 dieną, 18 val., Kauno kultūros centre „Tautos namai“ asociacija „Teatronas“ pristatys naują savo darbą – pagal M.Karpavičiūtės pjesę pastatytą komediją „Bim Bam“ (rež. Gildas Aleksa).

Antrąjį sezoną pradedanti jaunimo asociacija „Teatronas“ jau spėjo įrodyti žiūrovams ir kritikams, kad jaunimas nusiteikęs labai rimtai. Per metus publikai pristatyti 4 spektakliai, trupė pasirodė respublikinėje moksleivių teatrų šventėje „Scenos pavasaris 2009“, dalyvavo VDU „Menų centro“ organizuotame festivalyje „Teatras foje“ ir net dvi premjeras pristatė 38-jame mėgėjų teatrų festivalyje „Kauno rampa 2010“.

Komedija „Bim Bam“ – jau antroji premjera šį sezoną. Po dviejų iš eilės spektaklių pagal žinomų dramaturgų pjeses, „Teatronas“ grįžta prie savo stiliaus: pjesės autorė 16 metų mergina. „Teatronui“ jaunos kūrėjos Monikos Karpavičiūtės pjesė – labai aktuali ir artima. Pjesės epicentre – niekam tikusi teatro trupė, kurią aplinkybės priremia prie sienos ir po ištisų metų tinginystės priverčia ką nors sukurti.

Su aktoriais į šią temą pažvelgėme su humoru. Mūsiškai tariant, lietuviškai „užstūmėm“. Juokingiausia yra tai, kad supami tokios tematikos mes sukūrėme spektaklį apie įgimtą žmogaus trauką prie grožio. Sakė spektaklio režisierius G.Aleksa

Su ankstesniais spektakliais „Teatronas“ dalyvavo įvairiuose festivaliuose, kuriuose ne kartą kilo probleminis klausimas: koks žmogus turi teisę atsistoti ant scenos prieš kitus žmones?

„Man asmeniškai nepatinka nė vienas pjesės personažas. Jie mane net nervina: kam vadintis kūrėjais, jei kurti nenori? O pikta dėl to, kad ši pjesė nė per sprindį nenutolsta nuo realybės. Baisu, kad tokį „kūrybos neįgalumą“ turėtų pripažinti apie 80 proc. tariamų pasaulio menininkų. Nagrinėdami pjesę atradome skaudžias šios problemos priežastis: žmones patenka į susidarytų įvaizdžių pinkles ir iš jų nebegali ištrūkti. Jie, tiesiog, bando išsaugoti bendrą „gerovę“. Vis dėlto su aktoriais į šią temą pažvelgėme su humoru. Mūsiškai tariant, lietuviškai „užstūmėm“. Juokingiausia yra tai, kad supami tokios tematikos mes sukūrėme spektaklį apie įgimtą žmogaus trauką prie grožio“, – sakė spektaklio režisierius G.Aleksa.

Naujausias „Teatrono“ spektaklis išsiskiria savo dinamiškumu ir muzikalumu: spektaklyje skamba šiuolaikinių prancūzų kompozitorių Yann Tiersen ir Rene Aubry muzika. Taip pat įdomiais ir spalvingais sprendimais, kurie padeda užsimiršti, kad spektaklis – be dekoracijų. Spektaklio dailininkė – Monika Butkutė, choreografijos autorė – Agnė Auželytė. Premjeriniame pastatyme vaidina Šarūnas Masalskis, Jokūbas Bateika, Agnė Jezerskaitė, Renida Baltrušaitytė, Gintautas Katulis, Dovilė Sapieškaitė, Olesia Kijanina, Julius Pauliukevičius, Gabrielė Damanskytė, Martynas Martinkevičius ir Mažvydas Bivainis.

Temos Teatras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min