Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimą palikusi G.Kildišienė: „Tikiuosi, kad valstybė nebus valdoma „griaučių spintose ieškotojų“ rankomis“

Greta Kildišienė atsisakė Seimo nario mandato
15min.lt nuotr. / Greta Kildišienė atsisakė Seimo nario mandato
Šaltinis: 15min
17
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienio posėdyje vienbalsiai panaikino „valstietės“ Gretos Kildišienės Seimo narės mandatą. Taip pat komisija nusprendė, kad Seimo rinkimai Anykščių–Panevėžio apygardoje gali vykti balandžio 23 dieną, kartu su Šakių ir Telšių rajonų merų rinkimais.

Į VRK G.Kildišienė atvyko su advokatu Evaldu Valčiuku, atstovaujančiu ir „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio valdomam „Agrokoncernui“.

G.Kildišienė VRK posėdyje tik perskaitė savo pareiškimą atsistatydinti iš Seimo narės pareigų.

VRK narys Jonas Udris klausė, ar tokį sprendimą G.Kildišienė priėmė savo valia, niekieno nespaudžiama.

„Atsakydama į jūsų klausimą, sakau, kad taip“, – teigė G.Kildišienė.

Išdalino pranešimą

Į žurnalistų klausimus G.Kildišienė neatsakinėjo. Advokatas E.Valčiukas tik išdalino atspausdintą besitraukiančios parlamentarės pranešimą.

Tikiuosi, kad valstybė nebus valdoma „griaučių spintose ieškotojų“ rankomis, – pareiškė G.Kildišienė.

Jame ji teigia nebematanti galimybių normaliai dirbti Seime ir atstovauti rinkėjų interesams.

„Praeitą savaitę buvo susidomėta automobilio, kuriuo naudojausi, įsigijimo aplinkybėmis. Dabar suprantu, jog reikėjo nedelsiant visuomenei pateikti visus dokumentus ir paaiškinimus dėl šio automobilio ir išsklaidyti viešai keliamas abejones. Tačiau tuo metu, būdama tikra, jog nepažeidžiau jokių teisės aktų nuostatų ir norėdama apsaugoti savo šeimą, priėmiau kitokius sprendimus“, – rašo G.Kildišienė.

Ji tikino apgailestaujanti, jog dėl šios istorijos Lietuvos žmonės buvo įtraukti į gandų nagrinėjimo verpetus. Taip pat, kad nukentėjo jos pačios artimieji.

„Apgailestauju, kad dėl šio automobilio ir mano asmens kilus didžiuliam ažiotažui, Lietuvos žmonės buvo įtraukti į įvairiausios informacijos bei gandų nagrinėjimo verpetus. Skaudu, jog nukentėjo mano artimieji, kurių privataus gyvenimo aplinkybės buvo viešai skelbiamos ir analizuojamos“, – tęsia G.Kildišienė.

Tačiau ji pranešė besidžiaugianti, kad jos „automobilio istorija“ paskatino kitus politikus deklaruoti savo interesus.

„Džiaugiuosi, jog „automobilio istorija“ paskatino patyrusius politikus, netgi esamus ar buvusius kitų parlamentinių partijų vadovus, suskubti aiškintis bei deklaruoti savo interesus. Tikiuosi, ši istorija taps paskata esamiems ir būsimiems politikams būti atviresniems visuomenei“, – teigia G.Kildišienė.

Ji atsiprašė savo rinkėjų ir visų, kuriems ši istorija pasėjo abejones politikais ar valstybinėmis institucijomis, nuvylė ar sukėlė nemalonių išgyvenimų. Be to, G.Kildišienė pareiškė tikinti, kad ir be jos „valstiečiai“ vykdys žadėtas reformas.

„Kartu tikiuosi, kad valstybė nebus valdoma „griaučių spintose ieškotojų“ rankomis“, – rašė G.Kildišienė.

Savo pranešimą ji baigė padėka visiems ją palaikantiems ir ja tikintiems.

Apie atsistatydinimą pranešė R.Karbauskis

Apie Seimo narės atsistatydinimą pirmasis penktadienio vakarą pranešė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Seimo narė „valstietė“ Greta Kildišienė prašymą nutraukti jos kaip Seimo narės įgaliojimus VRK pateikė pirmadienį.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigė, kad motyvų, kodėl traukiasi iš Seimo, G.Kildišienė nenurodė. Seimo narė įgaliojimų neteks ketvirtadienį.

G.Kildišienė atsidūrė dėmesio centre dėl jos motinos automobilio išperkamosios nuomos sutarties su R.Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“. Be to, paaiškėjo, kad ji nuo partijos bendražygių nuslėpė, jog prieš dešimtmetį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galbūt jos iš darbovietės pasisavintų lėšų. Tyrimas nutrauktas, atlyginus žalą.

Kadangi G.Kildišienė į Seimą išrinkta Anykščių-Panevėžio vienmandatėje rinkimų apygardoje, turės būti rengiami nauji Seimo nario rinkimai.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas tikina, kad rinkimai šioje vienmandatėje apygardoje gali būti surengti dar balandžio 23 dieną kartu su merų rinkimais Jonavoje ir Šakiuose.

Apytiksliai tiesioginiai merų rinkimai dviejuose rajonuose ir vienoje vienmandatėje gali kainuoti apie 700 tūkst. eurų, skaičiuoja VRK pirmininkas.

Jei rinkimai vienmandatėje apygardoje vyktų atskirai, jie kainuotų apie 500 tūkst. eurų.

G.Kildišienė Seimo nare padirbo vos du mėnesius.

Z.Vaigauskas pripažįsta, kad nė vienas Seimo narys iki šiol taip greitai iš Seimo pasitraukęs savo noru nebuvo, nebent mandato išvis neimdavo.

„Tokių gana retai yra iš viso. Kurie atsisako mandato iš viso, sakykim, prispausti tų aplinkybių, tai mes nedaug tokių Seimo narių turim. Yra tokių, buvo 2004 m. keletas, kai prokuratūra kėlė (įtarimus – red.past.), dabar turėjom praėjusios kadencijos, bet tokių, kuriems būtų reiškiami priekaištai, ir jie atsisakytų mandato sutikdami su tuo, mes tokių neypatingai daug turime“, – pirmadienį sakė Z.Vaigauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min