Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeima tapo išsiųstos SMS žinutės įkaite

SMS žinutės – populiarus bendravimo būdas.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / SMS žinutės – populiarus bendravimo būdas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ant pramogines paslaugas teikiančių vertelgų jauko užkibęs kuršėniškis priverstas mokėti už jam siunčiamas trumpąsias žinutes ir neranda būdų, kaip nutraukti šią aferą.

„Jei koks vagišius gatvėje ištrauktų pinigus, bent žinočiau, kur kreiptis. O ką daryti, kai telefoniniai sukčiai jau pusmetį tuština mano sąskaitą, o visi, į kuriuos kreipiuosi pagalbos, tik skėsčioja rankomis“, – dienraščiui „Lietuvos rytas“ pasiguodė 48 metų Virkantas Poškus.

Kuršėnuose (Šiaulių r.) gyvenančiam šiam verslininkui problemų kilo atsakius į SMS atsiųstą viktorinos klausimą. Tik vėliau paaiškėjo, kad už trumpuoju numeriu 1319 atsiųstas žinutes reikia mokėti.

Norėdamas to atsikratyti V.Poškus pamėgino susisiekti su trumpuoju numeriu 1319 pramogines paslaugas teikiančia bendrove „Inscribo“, bet to padaryti kuršėniškiui nepavyko. Pagalbos V.Poškus nesulaukė ir iš kitų jo, kaip vartotojo, teises ginti turinčių institucijų.

Ėmė gauti žinučių ir naktį

„Pernai spalio pradžioje žmona gavo SMS – buvo siūloma dalyvauti žaidime ir atsakyti į klausimus.

Klausimai buvo iš medicinos srities, todėl žmona medikė susigundė į juos atsakyti. Juolab kad pirmojoje žinutėje nebuvo jokios užuominos, kad už atsakymą reikėtų mokėti“, – prisiminė V.Poškus.

Vos atsakiusi į pirmąją žinutę kuršėniškio žmona gavo dar dvi trumpąsias žinutes. Jose buvo nurodyta, koks prizas laukia žaidimo laimėtojo, tačiau vėl nebuvo užsiminta, kad už atsakymus reikės mokėti.

Po to keletą savaičių buvo ramu, bet vėliau žinutės ėmė plaukti ne tik dieną, bet ir naktį.

Internete V.Poškus sužinojo, kad ramybės drumstėjų galima atsikratyti nurodytu telefono numeriu pasiuntus SMS žinutę su žodžiu STOP.

Kuršėniškiai pasiuntė net keturias tokias žinutes, tačiau netrukus vėl sulaukė SMS: „Ar pageidaujate gauti reklamines SMS žinutes su galimybe laimėti vertingų prizų? Jei taip, siųskite žodį TAIP numeriu 1319.“

Šį pasiūlymą ignoravusi kuršėniškė netrukus gavo dar vieną SMS: „Jūsų žinutė gauta. Jūs sėkmingai sumokėjote už paslaugą. Paslaugos kaina 10 Lt už 7 d.“

„Pastaroji žinutė perpildė mūsų kantrybės taurę. Tuo pat metu gavome telefono sąskaitą, kurioje buvo nurodyta, kad turime susimokėti ir už pramogines paslaugas.

Nors žmona jokių žinučių nebesiuntė, jai ėmė plaukti pranešimai: „Labas. SMS gautas.“

Nebežinodamas, ką daryti, nusprendžiau kreiptis į mobiliojo ryšio paslaugas teikiantį operatorių“, – kalbėjo V.Poškus.
 

„Omnitel“ atstovams pasiųstame laiške kuršėniškis nurodė jokių pramoginių paslaugų neužsisakęs, todėl pareikalavo už tai nebesiųsti sąskaitų ir grąžinti jau sumokėtus 20 litų 34 centus.Bandžiau susisiekti su šia mistine bendrove, tačiau paskambinus internete nurodytu klientų aptarnavimo skyriaus numeriu atsiliepdavo atsakiklis.

Žmonai siunčiamomis nepageidautinomis SMS žinutėmis piktinęsis V.Poškus taip pat paprašė užblokuoti siuntėjų numerį.

„Omnitel“ atsakė, kad nurodytam abonentui siųsti skambučiai ir SMS pranešimai yra teisingai užfiksuoti, o jų kaina – teisingai apskaičiuota.

Kadangi SMS paslauga pagal atskirą prašymą nėra įjungiama ar išjungiama, mobiliojo ryšio bendrovės atstovai V.Poškui patarė kreiptis į šias žinutes siunčiančios bendrovės „Inscribo“ klientų aptarnavimo centrą.

„Bandžiau susisiekti su šia mistine bendrove, tačiau paskambinus internete nurodytu klientų aptarnavimo skyriaus numeriu atsiliepdavo atsakiklis. Netekęs kantrybės kreipiausi į Informacinės visuomenės plėtros komitetą (IVPK), bet ir ten nieko nepešiau“, – sakė V.Poškus.

Kuršėniškio skundą nagrinėjęs IVPK valdininkas nurodė, kad remiantis „bendrai turima informacija“ SMS žinučių siuntimas turėjo liautis jų siuntėjams gavus paslaugos atsisakymo žinutę.

Kodėl net keturis kartus nusiuntus STOP nepageidaujamų žinučių siuntimas nesiliovė, IVPK atstovas pažadėjo atsakyti, kai tik jam pačiam pavyks susisiekti su bendrove „Inscribo“, bet valdininkui to padaryti nepavyko net per mėnesį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min