Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas 2011-uosius paskelbė Česlovo Milošo metais

Seimas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2011 metais sueina 100 metų nuo poeto Česlovo Milošo gimimo, kad poeto jubiliejus yra įtrauktas į UNESCO minimų datų sąrašą, bei siekdamas suaktyvinti kultūrinį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, nutarė paskelbti 2011 metus Česlovo Milošo metais.

Už Seimo nutarimą „Dėl 2011 metų paskelbimo Česlovo Milošo metais“ balsavo 66 Seimo nariai, susilaikė vienas, teigiama Seimo pranešime.

Seimas taip pat nutarė pasiūlyti Vyriausybei sudaryti Jubiliejinių Česlovo Milošo metų minėjimo komisiją ir parengti valstybinę jubiliejaus minėjimo programą ir 2011 metų valstybės biudžete numatyti lėšų Česlovo Milošo metams paminėti.

Česlovas Milošas gimė 1911 m. birželio 30 d. Šeteniuose, Kėdainių apskrityje, apie 70 kilometrų į šiaurę nuo Kauno. 1920 m. Vilniuje mokėsi Žygimanto Augusto gimnazijoje, 1934 m. Vilniaus Stepono Batoro universitete baigė teisės fakultetą. 1937 m. Č. Milošas persikėlė į Varšuvą, tenai praleido ir Antrąjį pasaulinį karą. Po karo dirbo diplomatinį darbą Lenkijos atstovybėse Niujorke ir Vašingtone. Poetas, rašytojas ir literatūros mokslininkas Č. Milošas 1980 metais gavo Nobelio literatūros premiją. Mirė 2004 m. rugpjūčio 14 d., būdamas 93-erių metų, Krokuvoje, Lenkijoje, kur ir palaidotas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min