Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 5d. 12:41

Seimas aiškinsis, ar Lietuvoje egzistavo slaptas CŽV kalėjimas

ABC praneša, kad CŽV Vilniuje laikė kalinius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tai, kad CŽV Vilniuje laikė kalinius, pranešė ABC.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) atliks parlamentinį tyrimą, kuriuo stengsis išsiaiškinti, ar Lietuvoje buvo įsteigtas slaptasCŽV kalėjimas.

Ketvirtadienį priimtu nutarimu numatoma, kad NSGK turi pateikti atsakymus, ar Lietuvoje buvo slapti CŽV sulaikymo centrai, ar Lietuvos teritorijoje buvo kalinami CŽV sulaikyti asmenys ir ar apie tokią veiklą buvo informuoti tuomet aukščiausiose valstybės institucijose dirbę pareigūnai bei politikai. Komitetas išvadas parengti turėtų iki gruodžio 22 dienos.

Apklaus buvusius prezidentus

Atliekant šį tyrimą planuojama apklausti prezidentus Algirdą Brazauską, Valdą Adamkų, nušalintąjį prezidentą Rolandą Paksą, specialiųjų tarnybų vadovus ir kitus galimai apie tai žinujusius asmenis.Kam mums ta didžiulė komisija, kur komitetui turi atsakyti dviejų specialiųjų tarnybų direktoriai, kam tą cirką darom? – abejojo K.Daukšys.

JAV žiniasklaidoje vasarą pasirodžiusią informaciją, neva mūsų šalyje iki 2005-ųjų veikė slaptas CŽV kalėjimas, yra paneigusi Užsienio reikalų ministerija, VSD bei buvę šalies vadovai A.Brazauskas ir V.Adamkus. Tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, kad „turi netiesioginių įtarimų“, jog tokių kalėjimų buvo.

Prašė nedaryti cirko

Tokį sprendimą palaikantys parlamentarai aiškino, jog į JAV televizijos kompanijos ABC pranešimus reaguoti ir imtis tyrimo reikėjo gerokai anksčiau, kad nuo Lietuvos būtų pašalintas CŽV kalėjimų šešėlis. „Jei žiūrėtume į kitų parlamentinių valstybių praktiką, tai jau seniai reikėjo vienam pareigūnui suteikti specialų statusą, kad jis imtųsi, ištirtų ir Seimui pateiktų objektyvias išvadas“, – aiškino socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

Tuo tarpu „darbiečiai“ nebuvo taip tvirtai įsitikinę parlamentinio tyrimo reikalingumu. Pasak Kęstučio Daukšio, Lietuvoje tokį darbą turi atlikti specialiosios tarnybos. „Kam mums ta didžiulė komisija, kur komitetui turi atsakyti dviejų specialiųjų tarnybų direktoriai, kam tą cirka darom?“ – retoriškai klausė K.Daukšys. Tai, kad stengiamasi vien dėl šou, kai televizijos filmuos į apklausą ateinantį V.Adamkų, pabrėžė ir Loreta Graužinienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min