Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas apsisprendė nebeskirti naujų I ir II laipsnio valstybinių pensijų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas pritarė siūlymui nuo 2011 metų nebeskirti naujų valstybinių pensijų už nuopelnus, o asmenims, kurie įgis teisę gauti valstybinę ir socialinio draudimo našlaičių pensijas, jų pasirinkimu mokėti tik vieną.

Jei šiam siūlymui pritars prezidentė, nuo 2011 m. nebebus skiriamos naujos I ir II laipsnių valstybinės pensijos už nuopelnus, kai juos vertina komisija, laikydamasi metinio skyrimų limito. Pagal dabar galiojančią tvarką, per metus minėtų I laipsnio pensijų gali būti skirta 15, o II – 45 pensijos.

Nuo kitų metų siūloma asmenims, kurie turi teisę gauti ir valstybinę, ir socialinio draudimo našlaičių pensijas, jų pasirinkimu mokėti tik vieną pensiją, kurią jie norės gauti ateityje.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad naujoji tvarka galiotų tik naujai, t. y. nuo 2011 metų, skiriamoms valstybinėms ir socialinio draudimo našlaičių pensijoms. Tuo tarpu dabar minėtas pensijas gaunantys žmonės neturėtų nerimauti – jie ir toliau gaus abi išmokas.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, valstybinės ir socialinio draudimo našlaičių pensijos yra mokamos mirusių I ir II laipsnio, nukentėjusiųjų asmenų arba pareigūnų ir karių valstybinių pensijų gavėjų artimiesiems. Valstybinės pensijos už nuopelnus yra papildomos išmokos, mokamos kartu su valstybinėmis socialinio draudimo pensijomis, todėl tokia tvarka pagrįstai kelia visuomenės pasipiktinimą. Ypač tų žmonių, kurie gyvena iš vienintelės senatvės arba netekto darbingumo pensijos.

2008 ir 2009 m. tokioms pensijoms išmokėti buvo skirta beveik po 6 mln. litų, 2010 m. numatoma skirti 6,2 mln. litų. Priėmus siūlomus pakeitimus, prognozuojama, kad būtų sutaupyta 463,2 tūkst. litų 2011 m., 510 tūkst. litų – 2012 m.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min