TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas atidėjo antikonstitucinių įstatymo projektų svarstymą

Vilniaus apygardos teisme – nuosprendis Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje
Aurimo Šrubėno nuotr. / Vytautas Gapšys
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimas atidėjo pataisas, kurios leistų, prisidengiant kova su šešėliu, kėsintis į visų piliečių laisves: tikrinti bankų sąskaitas ir net informaciją apie jas perduoti užsienio valstybėms. Parlamentarai ketvirtadienį nutarė nebalsuoti dėl pataisų, numatančių solidarią verslo sandorius sudarančių įmonių atsakomybę už pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėjimą.

Seimas, be to, į kitą savaitę nukėlė Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimų svarstymą – jie numato, kad finansų įstaigos Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) turės kartą per metus pateikti informaciją apie klientų atidarytas ir uždarytas visas sąskaitas, jų apyvartas ir likučius, palūkanas, skolinius įsipareigojimus, vertybinius popierius, draudimo ar pensijų draudimo įmokas bei kitą informaciją, kuri gali būti reikalingą mokesčių inspektoriams.

Šių projektų priėmimas Seime sustabdytas, paprašius „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui. Jis pareikalavo, kad dėl pataisų savo poziciją išsakytų verslo ir darbdavių atstovai bei žmogaus teisių institucijos.

„Kad Seimo nariai žinotų jų pozicijas, priimant šiuos klausimus“, – teigė V.Gapšys ir pasiūlė dėl pataisų apsispręsti kitą savaitę.

Šių projektų priėmimas Seime sustabdytas, paprašius „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui. Jis pareikalavo, kad dėl pataisų savo poziciją išsakytų verslo ir darbdavių atstovai bei žmogaus teisių institucijos.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį nepritarė kelioms V.Gapšio pataisoms, kuriomis  jis siūlė įpareigoti įmones VMI teikti duomenis tik apie tuos klientus, kurie moka gyvybės draudimo įmokas. 

Komitetas nutarė, kad VMI iš finansų institucijų turėtų  gauti informaciją apie visas draudimo rūšis – esą mokesčių inspektoriams leidus susipažinti tik su gyvybės draudimo įmokomis, bus palikta spraga ir ja naudosis iš šešėlinuo verslo uždirbtus pinigus ketinantys investuoti asmenys.

Komitetas prieš kelias savaites buvo priėmęs sprendimą stabdyti šių pataisų dėl ketinamo įteisinti solidarumo principo mokant PVM priėmimą, nes per svarstymą joms priešinosi verslo atstovai. Todėl jų buvo paprašyta pateikti naujas pataisas. Tačiau gavęs jas komitetas visas atmetė, kaip nepagrįstas.  

Vienintelis siūlymus teikęs Laisvosios rinkos institutas projektą siūlė papildyti nuostata, kad PVM atsakomybė būtų padalinama tik tuomet, kai mokesčių mokėtojo žinojimas, kad partneris nesumokės PVM, yra įrodytas baudžiamojo proceso metu. Tačiau komitetas tokiai nuostatai nepritarė.

Socialdemokratas Antanas Nesteckis BNS teigė, kad toks pasiūlymas „nebetelpa į svarstomo projekto rėmus“.

Verslo atstovai sako, kad naujos nuostatos dėl PVM sumokėjimo kenks neseniai pradėjusioms veiklą įmonėms, daug prekybos partnerių turinčios įmonės nebus pajėgios įsitikinti, kad jų partneriai nesukčiauja.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min