Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 16d. 15:21

Seimas atmetė rezoliuciją už Osamos Bin Ladeno teises

Evaldas Lementauskas
15min.lt nuotr. / Evaldas Lementauskas

Seimas ketvirtadienį po svarstymo atmetė parlamentaro Evaldo Lementausko inicijuotą rezoliucijos projektą, kuriuo keltas klausimas dėl teroristų tinklo „al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno teisių į teisingą teismą.

Už projektą po svarstymo balsavo keturi Seimo nariai, prieš buvo 54, susilaikė 24. Už rezoliucijos projektą balsavo jos iniciatorius E.Lementauskas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius, „prisikėlėlis“ Antanas Nedzinskas ir nepartinis Žilvinas Šilgalis.

Paramos žodžių E.Lementauskas su savo iniciatyva parlamente nesulaukė – kalbėjusių už jo rezoliucijos projektą nebuvo.

„Geriau jau nebūtų tos rezoliucijos, bet kad jau yra, norėčiau išsakyt poziciją. Man atrodo, kad tie žmonės, kurie rengė šitą rezoliuciją, arba jie nesupranta, ką jie daro, arba tai yra elementari provokacija siekiant kenkti mūsų valstybei“, – sakė frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis.

Ši jo frazė plenarinių posėdžių salėje buvo sutikta plojimais.

Pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą E.Lementauskas neseniai pateko į Seimą. Prieš tapdamas parlamentu jis pasitraukė iš „tvarkiečių“.

„Aš trumpai pasakysiu, kad E.Lementauskas savo buvimu jau suteršė Seimą, dabar antrą kartą bando jį teršti“, – parlamentaro iniciatyvą įvertino Kęstutis Masiulis.

Seimo narys Saulius Stoma sakė, jog vien ėmęsis svarstyti tokią rezoliuciją Seimas „atsidūrė sunku įvardyti kokioje skylėje“.

„Manau, kai pritarėme šios rezoliucijos svarstymui, tikrai atsidūrėme sunku įvardyti kokioje skylėje. Kolegos, kurie pasirašėte, kad šita rezoliucija būtų teikiama, jūs nueikite į Lukiškių aikštę, kur yra labai įdomi fotografijų paroda, iš Afganistano pažiūrėkite nuotrauką, kur yra keliolikos metų mergaitė nupjauta nosimi, kuri buvo taip nubausta, kad neklausė savo vyro“, – sakė parlamentaras.

„Ar teroristai dalyvauja demokratinio pasaulio žaidimo taisyklėse? Jie tai atmeta ir reikalauja visai kitos pasaulio tvarkos. Jei mes bandome ginti tokius kaip Bin Ladenas ir sakyti, kad daugiau taip nebegalima daryti, kad jei bus kitas Bin Ladenas, mes turime jį išvilioti iš jo urvo ir teisti, tai būtų absurdas. Gėda šitam Seimui, kad iki šitos stadijos nuėjo rezoliucija“, – kalbėjo S.Stoma.

Rezoliuciją inicijavęs E.Lementauskas tvirtino, kad jo idėjas remiančių parlamentarų yra skirtingų valstybių parlamentuose, ir jis toliau bandys rezoliucijoje nurodytus klausimus kelti tarptautinėje erdvėje.

E.Lementausko inicijuota rezoliucija parlamentui siūlyta pareikšti poziciją dėl antiteroristinių operacijų, per kurias žuvo teroristų tinklo „al Qaeda“ lyderis Osama bin Ladenas, Libijos diktatoriaus Muammaro Gaddafio (Muamaro Kadafio) artimieji.

Rezoliucija siūlyta patvirtinti, kad Seimas „nepritaria teisingumo vykdymui rengiant žudymo akcijas“, ir pabrėžti, kad „vienintelė teisingumo išraiška, užtikrinanti žmogaus teises demokratinėje visuomenėje, turi būti nepriklausomas ir nešališkas teismas, kurio metu, pasitelkiant įkalčius, įrodoma asmens kaltė ir jam skiriama bausmė“.

Rezoliucijos projekte Seimui siūloma įvertinti tokius įvykius kaip „teroristinės grupuotės „Hamas“ vadovo Salaho Shehade ir jo šeimos likvidavimas 2003 metais, kai antpuolio metu bombarduojant daugiabutį namą žuvo dar 14 žmonių, iš kurių – dauguma vaikai“. Taip pat būtų pareikšta pozicija dėl „beginklio teroristinės organizacijos „al Qaeda“ vadovo O.Bin Ladeno nužudymo 2011 metais JAV specialiųjų pajėgų misijos Pakistane metu“ ir dėl „karo nusikaltimais kaltinamo Libijos lyderio M.Gaddafio jauniausio sūnaus ir trijų mažamečių anūkų žūtį 2011 metais NATO organizuotos karinės operacijos metu“.

Projekte teigiama, kad tokią poziciją Seimas pareikštų nekvestionuodamas karo nusikaltimais kaltinamų asmenų ar teroristinių grupuočių padarytų nusikaltimų tarptautinei bendruomenei.

Vyriausybei, prezidentei siūlyta „vadovautis šios rezoliucijos principais ir nuostatomis atstovaujant Lietuvos pozicijai, taip pat siekti, kad šių principų būtų laikomasi nustatant ir vykdant Europos Sąjungos bendrąją užsienio ir saugumo politiką, sprendžiant tarptautinio saugumo ir žmogaus teisių klausimus Jungtinėse Tautose, NATO, Europos Taryboje, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje ir kitose tarptautinėse organizacijose“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min