Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atšaukęs sprendimą dėl VRK įgaliojimų nutraukimo Seimas: Konstitucinio Teismo išvada pervertinta

Seimo salė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimo salė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas plenariniame posėdyje nutarė atšaukti sprendimą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įgaliojimų nutraukimo.

Už Seimo nutarimą balsavo 79 Seimo nariai, prieš – 36, susilaikė 9 parlamentarai, praneša Seimo ryšių su visuomene skyrius.

Priimtu sprendimu panaikintas Seimo nutarimas, kuriuo ketinta nuo gruodžio 13 d. nutraukti Vyriausiosios rinkimų komisijos įgaliojimus.

Pasak dokumento iniciatorės Seimo narės Irenos Šiaulienės, Konstitucinio Teismo išvada pervertinta, nes joje nebuvo pasakyta, kad VRK darbas yra visiškai netinkamas. Politikės nuomone, komisija galėtų dirbti, kol darbo grupė paruoštų naują patobulintą rinkimų įstatymą.

„Kaip parodė praktika, yra daug netobulumų, galima įvairiai suprasti ir reikėtų preciziškiau reglamentuoti tuos klausimus, tas problemas, su kuriomis susidūrėme rinkimų kampanijos metu“, – anksčiau yra sakiusi I. Šiaulienė. Anot Seimo narės, reikia palikti VRK įgaliojimus, kad ji tęstų darbus ir pasirengtų naujai rinkimų politinei kampanijai dėl papildomų rinkimų vienmandatėse apygardose.

Papildyta 11.01 val. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija tokį Seimo sprendimą laiko klaida ir pabrėžia, kad jis buvo priimtas daugiausia naujos valdančiosios daugumos balsais.

„Jei galėtų, nauja valdančioji dauguma dabartinės VRK įgaliojimus turbūt pratęstų dar šimtui metų. Tiesą sakant, panašus sprendimas ir buvo padarytas, nes joks komisijos darbo terminas nėra nurodytas. Konstitucinis Teismas aiškiai pasakė, kad rinkimų komisija neatsižvelgė į svarbius Rinkimų įstatymo pažeidimus – buvo padarytos klaidos, kurias ignoruoti yra tiesiog nepadoru. Praleidome gerą progą atsinaujinti“, – pranešime spaudai cituojamas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Remigijus Šimašius.

Liberalo teigimu, kandidatų į naujos sudėties VRK buvo daugiau nei pakankamai. R. Šimašiaus manymu, Seimui pakeitus savo ankstesnį sprendimą ir nusprendus pratęsti esamos komisijos įgaliojimus buvo parodyta nepagarba naujiems kandidatams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min