Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas bėga už akių Vyriausybei: įregistruoti siūlymai keisti FNTT vadovo skyrimo tvarką

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Juliaus Kalinsko/15min.lt / Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narių grupė, kurioje daugiausia konservatorių, nutarė nelaukti, kol Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) reorganizacijos planą parengs Vyriausybė. Ketvirtadienį Seime jie įregistravo FNTT įstatymo pataisas, pagal kurias tarnybos vadovą vidaus reikalų ministro siūlymu skirtų Vyriausybė.

Įstatymu siūloma numatyti, kad FNTT vadovas turi būti nepriekaištingos reputacijos.

Be to, projektu siūloma, kad FNTT direktorius pareigų netektų ir tuo atveju, jeigu jis nesutiktų eiti jam pasiūlytų pareigų, kai į jo einamas pareigas teismo sprendimu grąžinamas anksčiau šias pareigas ėjęs pareigūnas.

„Manome, kad tikrai tokio lygio pareigūnai neturėtų būti skiriami vieno asmens, todėl siūlome, kad vidaus reikalų ministro siūlymu FNTT vadovą skirtų ir atleistų Vyriausybė. Tai yra koalicinės vyriausybės sutarimo reikalas, nes istorija parodė, kad tie vienasmeniai sprendimai ir ministrui kartais būna sudėtingi, komplikuoti, todėl į talką siūlome Vyriausybę“, – pristatė projekto esmę vienas jos teikėjų konservatorius Stasys Šedbaras.

Pasak jo, siūlomas vadovo skyrimo tvarkos keitimas neprieštarauja Vyriausybės planams iš esmės reorganizuoti tarnybą, tačiau vargu ar tokia reorganizacija, pakeitus vadovo skyrimo tvarką, išvis būtų reikalinga.

„Aš manau, kad to visai pakaktų, nes daryti kažkokias išskirtines reformas, padaryti kažkokią viršinstitucinę instituciją prie Vyriausybės, vargu ar reikia. Čia yra policinė funkcija, todėl ji turi būti integruota kartu su kitomis policinėmis struktūromis“, – abejojo parlamentaras S.Šedbaras.

Pasiūlymas keisti FNTT vadovo skyrimo tvarką turėtų būti svarstomas Seime jau kitą savaitę.

Tuo tarpu vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis tokį parlamentarų siūlymą vertina skeptiškai. Pasak jo, srityse, už kurias atsakingas ministras, jis turėtų turėti ir teisę skirti vadovus.

„Jeigu žiūrėtume sistemiškai, tai viskas turėtų būti Vidaus tarnybos statute ir turėtų būti bendra tvarka visoms struktūroms įrašyta. Tada būtų sistemiška ir aišku. Dabar kiekvienoj tarnyboj skirtinga tvarka, tačiau aš sakyčiau taip, kad jei ministrui yra pavesta atsakomybės sritis, tai jis turėtų turėti ir svertus, kad tą savo atsakomybę kažkokiu būdu pateisintų. Dabar atsitiktų taip, kad ministras svertų neturi, o atsakomybė vis tiek krenta ministrui“, – dėstė savo nuomonę R.Palaitis.

Primename, kad Vyriausybė pirmadienį pradėjo svarstyti FNTT pertvarką, tačiau sprendimo nepriėmė. Konservatoriai neslepia, kad pertvarkius FNTT, tarnybai vadovauti galėtų būti grąžintas iš jos vadovo posto atleistas Vitalijus Gailius. Kelių grįžti į postą V.Gailius ieško ir teisme.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min