Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas dėl Valinsko nesiginčijo – balsuos antradienį

Spaudos konferencija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Spaudos konferencija
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas patvirtino ateinančios savaitės darbotvarkę, kurioje numatoma, jog antradienį vyks balsavimas dėl Seimo pirmininko Arūno Valinsko atleidimo iš užimamų pareigų.

Taip pat numatoma spręsti prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotų įstatymų likimą, išklausyti Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus ataskaitą, apsispręsti dėl rudens sesijos darbų.

Stiprus ne tas, kuris muša, o tas, kuris atlaiko. Šioje vietoje aš tikrai atlaikysiu. Nebūtinai poste, bet aš, kaip žmogus, būtinai atlaikysiu, – sakė A.Valinskas.Parlamentarai nesiginčijo, ar tądien turėtų būti balsuojama dėl A.Valinsko atstatydinimo, ir balsavimu pritarė darbotvarkei: iš 89 užsiregistravusių 79 balsavo „už“, 6 buvo „prieš“, dar keturi susilaikė.

Pareiškimą dėl nepasitikėjimo A.Valinsku pasirašė 31 opozicijai bei frakcijai „Viena Lietuva“ (buvusi Tautos prisikėlimo partijos frakcija) priklausantis Seimo narys. Iki antradienio frakcijos gali susitikti su A.Valinsku, jei dar turi abejonių dėl esamos situacijos.

Balsavimas dėl Seimo pirmininko atleidimo vyks slaptai. Opoziciniai socdemai ir „tvarkiečiai“, taip pat koaliciniai „Viena Lietuva“ bei Liberalų sąjūdis ketina balsuoti „už“ jo atleidimą, visos kitos frakcijos ketina balsuoti laisvai. A.Valinsko „Ąžuolo“ frakcija balsavime ketina nedalyvauti. Tam, kad A.Valinskas būtų atleistas, turi pritarti bent 71 parlamentaras.

A.Valinskas: „Aš atlaikysiu“

Patvirtinus, jog antradienį bus balsuojama dėl jo atstatydinimo, A.Valinskas žurnalistams sakė, kad jaučiasi ramiai. Jam metamus kaltinimus jis vadino „dirbtiniais“.

„Ramumą lemia vidinis apsisprendimas, aš tikrai nesiruošiu, kaip kažkas bando parodyti, vaikščioti ir klausti vienos ar kitos frakcijos paramos. Kiekvienas Seimo narys yra laisvas savo pasirinkime, vertindamas tą situaciją, kurią patys mato“, – sakė A.Valinskas

Jis teigė nesijaučiąs „vienas lauke karys“, o jam nepasitikėjimo procedūrą vertino kaip siekį paslėpti tikrąsias problemas. 

„Žinau vieną amžiną atilsį savo senelio patarlę ir ja vadovaujuosi: stiprus ne tas, kuris muša, o tas, kuris atlaiko. Šioje vietoje aš tikrai atlaikysiu. Nebūtinai poste, bet aš, kaip žmogus, būtinai atlaikysiu“, – sakė Seimo pirmininkas.

A.Valinskui nepasitikėjimo procedūrą inicijuojantys Seimo nariai ragina jį prisiimti „politinę ir moralinę atsakomybę“, esą jis „daro žalą visai politinei sistemai, menkina pasitikėjimą valstybe, jos institucijomis“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min