TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas delsia kelių ereliams, viršijantiems greitį, uždėti patikimą apynasrį

Greičio matuoklis
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Greičio matuoklis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas trečiadienį leido pareigūnams ir teismams greičiau ir efektyviau kovoti su Kelių eismo taisyklių pažeidėjais. Bet pritarę vieniems pakeitimams, parlamentarai pamiršo kitus, galinčius kelių ereliams dar labiau apkarpyti sparnus.

Jau prieš metus Susisiekimo ministerija Seimui pateikė svarstyti įstatymo projektą, kuris užkirstų galimybę vairuotojams išvengti baudų už leistino greičio viršijimą, kai tai užfiksuoja stacionarūs greičio matuokliai. Plačiau apie tai rašo dienraštis „Kauno diena“.

Kol tokių pakeitimų nėra, o greičio matuoklio užfiksuotas vaizdas neryškus, atsiranda gudručių, kurie pareigūnams aiškina, kad jų automobilį vairavo kažkas kitas, tačiau jie šio asmens nurodyti nenori. Tokiu atveju, kaip jau ne kartą yra rašęs portalas 15min.lt, transporto priemonės savininkas atsiperka 500 litų bauda už tai, kad nesuteikė pareigūnams informacijos.

Pagal Susisiekimo ministerijos parengtą projektą automobilio savininkas privalės nurodyti asmenį, kuris viršijo greitį vairuodamas jo automobilį, o jei tai nebus padaryta arba kaltininkas nesiteiks atvykti, visą atsakomybę turės prisiimti tas, kieno vardu registruota mašina.

„Policijos skaičiavimais, priėmus šį įstatymą į valstybės biudžetą kasmet papildomai būtų surenkama apie 50 mln. litų baudų, o greičio fiksavimo automatai duotų daugiau naudos“, – pabrėžė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Sutramdytų ir motociklininkus

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės vado Mariaus Putrimo, įstatymuose ir dabar yra numatyta, kad pažeidėjo neatskleidęs automobilio savininkas gali būti nubaustas. Pirmą kartą už tokį draugo slėpimą jam gali būti skiriama bauda nuo 300 iki 500 litų, antrą – nuo 1,5 tūkst. iki 2,5 tūkst. litų. Tačiau pareigūnai, besiaiškindami vieną tokį pažeidėją, užtrunka ne vieną dieną.

„Turėtų būti taip, kaip visose Vakarų Europos šalyse. Yra užfiksuotas pažeidimas, nesvarbu, ar automobilis stovi kur nors numestas, ar juo buvo važiuota, bauda iškart skiriama savininkui, mums nereikia net ieškoti vairuotojo, o jau savininkas toliau savo problemas sprendžia kaip išmano“, – kalbėjo M.Putrimas.

Anot jo, tai labai supaprastintų tokių pažeidimų aiškinimąsi, o savininkas būtų labiau atsakingas už savo transporto priemonę. Kai kiltų grėsmė jo piniginei, žmogus suprastų, kad automobilis nėra toks daiktas, kuris gali būti bet kur mėtomas ir bet kam dalijamas.

Toks įstatymas sutramdytų ir motociklininkus, kurie, žinodami, kad greičio matuokliai juos fiksuoja tik iš priekio, ne tik viršija leistiną greitį, bet ir su pareigūnais pasisveikina iškeldami vidurinį pirštą.

„Greičio matuokliai fiksuotų tik pravažiuojančios transporto priemonės galinę dalį. Nematytume nei automobilio vairuotojų, nei motociklininkų veidų, bet jų ir nereikėtų. Yra transporto priemonės numeris, pagal ją nustatomas savininkas, kuriam ir siunčiamas baudos kvitas. Sumažėja ir sąnaudos, ir darbo krūvis“, – dienraščiui sakė sostinės Kelių patrulių rinktinės vadas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min