Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 19d. 18:13

Seimas detaliau reglamentavo prekybą antikvariniais daiktais

Antikvariniai kasos aparatai pasižymi išskirtine išvaizda ir sudėtingais mechanizmais.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Antikvarinis kasos aparatas.

Seimas ketvirtadienį priėmė Kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo pakeitimus, kuriais detaliau apibrėžta prekyba antikvariniais daiktais.

Už šio teisės akto pakeitimus balsavo 88 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė keturi parlamentarai, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Pagal priimtas įstatymo pataisas, prekiauti antikvariniais daiktais, įrašytais į Kultūros vertybių registrą, taip pat sukurtais ar pagamintais iki 1800 metų, bus galima gavus Kultūros paveldo departamento išduotą licenciją, o sukurtais ir pagamintais nuo 1800 metų iki 1940 metų – raštu arba elektroninėmis priemonėmis pranešus Kultūros paveldo departamentui apie prekybos vietas ir laiką.

Kultūros paveldo departamentas turės teisę per 20 darbo dienų sustabdyti antikvarinio daikto pardavimą, jeigu kils įtarimas dėl jo disponavimo teisėtumo arba svarbos Lietuvos kultūros paveldui. Jeigu per 20 darbo dienų Kilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo komisija nustatys, kad antikvarinis daiktas atitinka siūlomų įrašyti į Kultūros vertybių registrą kilnojamųjų daiktų vertinimo kriterijus, jis galės būti valstybės išperkamas arba savininko sutikimu įrašomas į Kultūros vertybių registrą.

Įstatymo nuostatomis taip pat įtvirtinama, kad pirkti, parduoti, mainyti, dovanoti, įkeisti, išnuomoti, suteikti panaudai archeologinius radinius ar kitaip perleisti nuosavybės arba valdymo teises į juos bus draudžiama, išskyrus archeologinius radinius, kurie teisėtai įgyti kitose valstybėse ir įvežti į Lietuvą, taip pat archeologinius radinius, kurie perleidžiami muziejui.

Įvežant į Lietuvą kitose užsienio valstybėse teisėtai įgytus archeologinius radinius, būtina bus turėti ir iki išvežimo iš Lietuvos saugoti jų įsigijimą patvirtinančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas įsigyto archeologinio radinio pavadinimas, individualūs jo požymiai, įsigijimo vieta, data.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min