-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 09 22

Seimas ėmėsi iniciatyvos kriminalizuoti neteisėtą asmens persekiojimą

Seimas šią savaitę pradėjo svarstyti siūlymą kriminalizuoti neteisėtą asmens persekiojimą. Pasak iniciatorės liberalės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, įstatymo projektą paskatino parengti tai, kad persekiojant žmogų jam daroma žala, tačiau tokia veika realiai neužkardoma.
Seimo rudens sesijos pradžia
Seimo rudens sesijos pradžia / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Sie­kia­ma įtvir­tin­ti, kad tas, kas prieš aiš­kiai iš­reikš­tą žmo­gaus va­lią sis­te­min­gai per­se­kio­ja tą žmo­gų, ban­dy­da­mas su­si­siek­ti su juo tie­sio­giai, per ki­tus as­me­nis, raš­tu ar elek­tro­ni­nių ry­šių ir ry­šių prie­mo­nė­mis, pa­da­rė bau­džia­mą­jį nu­si­žen­gi­mą“, – ketvirtadienį parlamentarams sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė.

Už neteisėtą persekiojimą asmuo būtų baudžiamas tik esant nukentėjusiojo skundui, jo atstovo pareiškimui, prokuroro reikalavimui ar ikiteisminiam tyrimui, nustačius smurto artimoje aplinkoje požymius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

V.Čmilytė-Nielsen teigia, kad daugiau nei 20 Europos Sąjungos valstybių atsakomybę už neteisėtą persekiojimą yra kriminalizavusios.

„Šios vei­kos kri­mi­na­li­za­vi­mą pa­spar­ti­no ir tai, kad vi­sos Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bės pa­si­ra­šė, o dau­giau nei pu­sė jų ra­ti­fi­ka­vo 2011 me­tų Eu­ro­pos Ta­ry­bos kon­ven­ci­ją dėl smur­to prieš mo­te­ris ir smur­to ar­ti­mo­je ap­lin­ko­je pre­ven­ci­jos ir ko­vos su juo“, – teigė parlamentarė.

Anot jos, ši konvencija įpareigoja kriminalizuoti tyčinį, pasikartojantį, kitam asmeniui grėsmę keliantį elgesį, dėl kurio asmuo jaučiasi nesaugus.

„Per­se­kio­ji­mas yra ne­abe­jo­ti­nai pa­vo­jin­ga, rim­tas pa­sek­mes žmo­gui su­ke­lian­ti vei­ka. Per­se­kio­jant daž­nu at­ve­ju yra ak­ty­viai sie­kia­ma ne­pa­gei­dau­ja­mo kon­tak­to su per­se­kio­ja­mu žmo­gu­mi, su­trik­do­mas jo pri­va­tus gy­ve­ni­mas, su­ku­ria­ma nuo­la­ti­nė įtam­pa ir ne­ri­mas, su­var­žo­ma jo veiks­mų lais­vė, ken­čia pro­fe­si­nis gy­ve­ni­mas“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.

Seimas projektui pritarė po pateikimo, toliau jį svarstys parlamento komitetai.

Už neteisėtą persekiojimą asmuo būtų baudžiamas tik esant nukentėjusiojo skundui, jo atstovo pareiškimui, prokuroro reikalavimui ar ikiteisminiam tyrimui, nustačius smurto artimoje aplinkoje požymius.

Už neteisėtą persekiojimą grėstų viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Šiuo metu baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą persekiojimą nėra numatyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius