Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 12d. 14:07

Seimas ėmėsi Vytauto Juozapaičio siūlymo didesnėmis baudomis drausminti grafičių piešėjus

Prašymas neteplioti sienų
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Prašymas neteplioti sienų

Seimas po pateikimo pritarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Vytauto Juozapaičio pateiktam Administracinių teisės pažeidimų kodekso 50(3) straipsnio papildymo įstatymo projektui Nr. XIIP-198(2), kuriuo siūloma griežtinti baudas už turto gadinimą.

„Sprendžiant iš to, ką aš matau bent jau Vilniaus mieste, ko gero tos baudos tikrai yra neveiksmingos, arba bent jau jos yra netaikomos, nes pastatų išniekinimas ir gadinimas fasadų – ir administracinių pastatų, ir gyvenamųjų namų, pradeda rėžti akį. Artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai, tokie fasadų „papuošalai“, ko gero bus ne ta forma, kuria mes norėtume pateikti savo sostinę ar kitas Lietuvos gyvenvietes“, – sakė V. Juozapaitis.

Teikiamomis pataisomis siūloma kodeksą papildyti šiomis nuostatomis: tyčinis turto sunaikinimas ar sužalojimas, padarytas dėl chuliganiškų paskatų, nepadaręs nukentėjusiajam žymios žalos, – užtrauktų baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų; tokia pat veika, padaryta asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio antrojoje dalyje numatytus pažeidimus užtrauktų baudą nuo septynių šimtų iki vieno tūkstančio litų; tyčinis turto sunaikinimas ar sužalojimas, padarytas grupės asmenų, nepadaręs nukentėjusiajam žymios žalos, – užtrauktų baudą  nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų; kultūros paveldo objekto tyčinis sužalojimas, nepadaręs nukentėjusiajam žymios žalos, – užtrauktų baudą nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų.

Už projektą po pateikimo balsavo 38, prieš – 4, susilaikė 32 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – gegužės 7 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:22
00:55
00:39

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min