Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 22d. 12:22

Seimas į Vilniaus savivaldybės turto privatizavimą nesikiš

Piketuotojai buvo nusiteikę prieš valdžios planus privatizuoti miestui priklausančias įmones.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Piketuotojai buvo nusiteikę prieš valdžios planus privatizuoti miestui priklausančias įmones.

Seimas nusprendė nesiimti jokių veiksmų dėl Vilniaus savivaldybės turto privatizavimo.

Praėjusią savaitę parlamentarai nesutiko imtis tyrimo ir aiškintis dabartinių sostinės savivaldybės skolų priežasčių 2002–2009 m. laikotarpiu. Buvo siūloma peržiūrėti šio laikotarpio finansinę Vilniaus valdžios veiklą: ar pagrįstai buvo nuomojamos (ir iš esmės nenaudojamos) 2000 kv.m patalpos, kokie sprendimai lėmė dabartines skolas, ar viešieji pirkimai buvo skaidrūs, ar nebuvo permokėta už kai kurias viešąsias paslaugas.

 Nepriėmė net rezoliucijos

Parlamentarams tam nepritarus, socialdemokratai bandė prastumti kitą dokumentą – rezoliuciją dėl kreipimosi į STT. Siūlyta, kad ši tarnyba „atidžiai stebėtų ir įvertintų dabar Vilniaus savivaldybėje vykstančio svarstymų proceso ir savivaldybės sprendimo, jei toks bus priimtas, korupcinę riziką ir stebėtų proceso skaidrumą“.

Rezoliucijos iniciatoriaus Vytenio Andriukaičio teigimu, toks dokumentas būtų įrodymas, kad Seimui rūpi savivaldybių problemos, ir tuo pačiu nebūtų kišamasi į Konstitucijoje numatytą valdžios padalijimą.

Praėjusią savaitę seimūnai nusprendė šią rezoliuciją dar patobulinti, tačiau šiandien vis tiek atmetė: „už“ balsavo 43, „prieš“ – 7, susilaikė 37 Seimo nariai. 

 Prokuratūra jau domisi

Vilniaus vadovai spalio pabaigoje aptarė galimybę parduoti prieš kelerius metus pastatytą dangoraižį ir jį nuomotis. Už parduotą dangoraižį klerkai tikisi gauti 80–100 mln. litų, kuriuos planuojama skirti likusiai skolai už pastatą išmokėti (apie 20 mln. litų), taip pat savivaldybių įmonių darbuotojų atlyginimams, darželių ir mokyklų renovacijai.

20 aukštų dangoraižis priklauso savivaldybės įmonei „Vilniaus kapitalinė statyba“, kuriai savivaldybė dar moka likusią pastato kainos dalį, t. y. 8 mln. litų per metus. Stiklinis dangoraižis sostinės Konstitucijos prospekte savivaldybei  pastatytas 2004 metais, jis atsiėjo 74 mln. litų.

Vilniaus apygardos prokuratūra jau yra pradėjusi tyrimą dėl šių planų teisėtumo ir galimo įstatymų pažeidimų disponuojant savivaldybės turtu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:51
31:52
03:07

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min