Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 13:38

Seimas iš naujo svarstys prezidentės grąžintą įstatymą dėl privalomų seniūnijų

Seimo salė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rytinis Seimo posėdis

Seimas iš naujo svarstys prezidentės Dalios Grybauskaitės grąžintą Vietos savivaldos įstatymą, įpareigojantį savivaldybes steigti seniūnijas.

Prezidentės veto pristatęs patarėjas Mindaugas Lingė teigė, kad jis prieštarauja Europos vietos savivaldos chartijai, garantuojančiai savivaldybėms teisę pačioms nusistatyti administracinę struktūrą.

M.Lingė tvirtino, kad priimtu reguliavimu dar ir „neteisėtai ribojama Lietuvos Konstitucijos laiduojama savivaldybių veiklos laisvė“.

Alternatyvaus balsavimo metu 43 Seimo nariai balsavo už įstatymo svarstymą iš naujo, 42 siūlė laikyti jį nepriimtu. Toliau vetuotas įstatymas bus svarstomas Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komitete.

Per priėmimo stadiją pirmiausia bus balsuojama, ar priimti visą įstatymą be pakeitimų. Tam reikia, kad „už“ būtų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Prezidentė vetavo Seimo priimtas pataisas argumentuodama, kad jos pažeidžia išimtinę savivaldybių tarybų kompetenciją pačioms priimti sprendimus dėl seniūnijų steigimo, naikinimo, jų skaičiaus, atsižvelgiant į gyventojų poreikius.

Anot Prezidentūros, seniūnijų poreikis ir reikšmė miestuose ir rajonuose yra skirtingi, o paslaugų prieinamumas gyventojams didinamas jas centralizuojant ir perkeliant į elektroninę erdvę.

Teigiama, jog priimtos pataisos „sudaro prielaidas plėsti biurokratinį aparatą“, o visa finansinė našta, susijusi su privalomu seniūnijų steigimu, užkraunama savivaldybių biudžetams ir visiems Lietuvos gyventojams, nes papildomų lėšų nenumatoma.

Taip pat pažymima, jog įstatymo projektui nepritarė Lietuvos savivaldybių asociacija. Neigiamą išvadą pateikė Vyriausybė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

04:10
00:39
01:08

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min