Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas įsijungė į K.Donelaičio muziejaus Kaliningrade gelbėtojų gretas

K.Donelaičio biustas Tolminkiemyje
Wikipedijos iliustr. / K.Donelaičio biustas Tolminkiemyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas antradienį beveik vienbalsiai priėmė kreipimąsi į Rusijos valdžią su prašymu padėti išsaugoti Kaliningrado srityje Tolminkiemyje esančio Kristijono Donelaičio muziejaus dabartinį statusą, nes jį ketinama perduoti stačiatikių bažnyčios žinion.

Už tokį kreipimąsi balsavo 110 Seimo narių, susilaikė vienintelis Jungtinės frakcijos narys Vincas Babilius.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pabrėžė, kad kreipimąsi reikia priimti antradienį, nes trečiadienį Rusijos Dūma balsuos dėl įstatymo, kuriame be kitų objektų bus sprendžiamas ir K.Donelaičio muziejaus likimas. Pirmadienį ji informavo gavusi žinių, kad Rusijos Dūma parengė įstatymo projektą, kuriuo valstybės nuosavybės religinės paskirties pastatai bus perduoti Rusijos stačiatikių bažnyčiai. I.Degutienė atkreipė dėmesį, kad K.Donelaičio muziejaus pastatas šiais bažnyčiai niekada nepriklausė.

Anksčiau Kaliningrado srities Dūma taip pat ketino perduoti lietuvių literatūros klasiko K.Donelaičio muziejų Rusijos stačiatikių bažnyčiai, tačiau po Lietuvos raginimų tokių ketinimų kol kas atsisakė.
Seimas antradienį priimtu dokumentu kreipiasi į Rusijos Federacijos Tarybą, Rusijos Federacijos valstybės Dūmą, Kaliningrado srities Dūmą ir visus Rusijos piliečius.

I.Degutienė pabrėžė, kad kreipimąsi reikia priimti antradienį, nes trečiadienį Rusijos Dūma balsuos dėl įstatymo, kuriame be kitų objektų bus sprendžiamas ir K.Donelaičio muziejaus likimas. Kreipimusi raginama „išsaugoti dabartinį Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus statusą ir padaryti muziejų kuo plačiau prieinamą Lietuvos Respublikos, Rusijos Federacijos Kaliningrado srities visuomenei, pasauliui ir taip pažymėti K.Donelaičio kūrybos reikšmę regiono ir Lietuvos kultūrai, kaip Lietuva puoselėja ir išlaiko Aleksandro Puškino muziejų Vilniuje“.

Pirmadienį į Rusijos vadovus su prašymu padėti išsaugoti muziejų kreipsėsi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė I.Degutienė.

D.Grybauskaitė Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo paprašė muziejų išlaikyti valstybės žinioje.„Jūsų Ekscelencija, atsižvelgdama į šio muziejaus svarbą Lietuvai, jos kultūrai ir istorijai, taip pat turėdama mintyje tai, kad K.Donelaičio atminimo įamžinimas yra svarbus ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos kultūrinio paveldo klausimas, kreipiuosi į Jus dėl muziejaus išlaikymo Rusijos valstybės nuosavybėje“, – rašoma D.Grybauskaitės išsiųstame laiške.

Šalies vadovė užsimena, kad, suprasdama ir Lietuvos atsakomybę, paprašė Lietuvos Vyriausybės ieškoti galimybių prisidėti prie šio muziejaus išlaikymo.

I.Degutienė išsiuntė laišką Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkui Borisui Gryzlovui, kuriame prašo padėti išsaugoti dabartinį K.Donelaičio muziejų dabar veikiančiame pastate nekeičiant Rusijos nuosavybėje esančio kultūros objekto statuso. Taip esą būtų sustiprintas kultūrinis ir politinis Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min