Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas Konstitucinį Teismą užvers darbais

Stasys Šedbaras
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Stasys Šedbaras sakė, kad mokytis ginti tėvynę turėtų ne tik vaikinai, bet ir merginos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutarties ir dėl šauktinių atsisakymo Lietuvos kariuomenėje. Tokiems siūlymams pritarta po pateikimo, tačiau jie dar bus svarstomi Seimo komitetuose, o priimami per Seimo pavasario sesiją.

Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno Jurgio Razmos, siūlyti kreipimąsi dėl „Lietuvos dujų“ privatizavimo teisėtumo jį paskatino KT sprendimas dėl „Alitos“ privatizavimo. KT šios įmonės privatizavimą yra pripažinęs antikonstituciniu.

Aš dabar nesileidžiu į fantazijas, koks galėtų būti Konstitucinio Teismo nutarimas, – sakė J.Razma.„Aš dabar nesileidžiu į fantazijas, koks galėtų būti KT nutarimas“, – sakė J.Razma. Anot jo, pirmiausia reikia sulaukti KT sprendimo, o tada jau bus galima svarstyti, ką daryti.

„Tvarkietis“ Julius Veselka tokio kreipimosi tikslingumu abejojo. Esą po KT sprendimų neteisėtų privatizavimų atšaukti niekas nebesirengia, tad tokie kreipimaisi tik virsta komedija. „Aš girdėjau, jūsų teisingumo ministras yra pareiškęs, kad spręsti „Alitos“ klausimą jau neapsimoka“, – sakė J.Veselka.

Reikia karinių mokymų

Dabartinė Seimo dauguma suabejojo ir anos kadencijos Seimo sprendimu atsisakyti Lietuvoje šauktinių kariuomenės. Esą kiekvienam piliečiui turi būti sudaryta teisė ginti tėvynę, todėl jauni žmonės turi būti to mokomi. Įstatymo projektą pristatęs TS-LKD narys Stasys Šedbaras sakė, jog mokytis ginti tėvynę turėtų ne tik vaikinai, bet ir merginos.

Socdemas Juozas Olekas nuogąstavo, kad tarnyba kariuomenėje pasidarys prievartinė. „Tvarkietis“ Petras Gražulis nesuprato, kodėl negalima paprasčiausiai parengti įstatymo pataisos ir reikia kreiptis į KT.

„Mes norime politinę atsakomybę nuo savęs permesti KT“, – sakė „darbietis“ V.Gapšys. Anot jo, esamą situaciją reikia taisyti Seime, o ne apkrauti darbu KT.

„Aš manau, kad greitai visus įstatymus perkelsime į KT ir jis dirbs už Seimą“, – replikavo „darbietis“ Kęstutis Daukšys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min