Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas Konstitucinio Teismo teisėju paskyrė Vytą Milių

Teismas, konstitucija,
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Teismas, konstitucija,
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas po slapto balsavimo nusprendė Vytą Milių skirti Konstitucinio Teismo teisėju. V.Milius pakeis buvusį Konstitucinio Teismo teisėją Egidijų Bieliūną, kurio įgaliojimai nutrūko anksčiau laiko, paskyrus jį Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėju.

Kaip anksčiau tvirtino Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė, V. Miliaus kandidatūrą šalies vadovė teikė atsižvelgdama į tai, kad jis atitinka visus Konstitucinio Teismo teisėjui keliamus reikalavimus - yra nepriekaištingos reputacijos, aukštos moralės žmogus, aukštą teisininko kvalifikaciją.

Daugiau kaip 30 metų teisėjo darbo patirtį turintis V. Milius buvo pirmasis ir ilgametis 1995 metais atkurto Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas. Per savo profesinę karjerą V.Milius svariai prisidėjo prie teismų sistemos atkūrimo ir tobulinimo, pasitikėjimo teismų sistema didinimo, dėjo daug pastangų, kad būtų skatinamas teismų ir teisėjų bendradarbiavimas su visuomene. V.Milius taip pat yra dirbęs Šilutės rajono ir Druskininkų miesto apylinkių teismuose bei Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Už Seimo nutarimą balsavo 59 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 5 parlamentarai. Seimo posėdyje V. Milius prisieks gruodžio 17 d., Konstitucinio Teismo teisėjo pareigas pradės eiti nuo gruodžio 18 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min