Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas kviečia ES greičiau ratifikuoti susitarimus su Gruzija, Moldova ir Ukraina

Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencija
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Europos Sąjungos vėliavėlė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas plenariniame posėdyje priėmė Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pristatytą rezoliuciją, kuria kviečiama Europos Sąjungos valstybių narių parlamentus ir Europos Parlamentą jau dabar pradėti rengtis kuo spartesniam ES asociacijos susitarimų su Gruzija, Moldova ir Ukraina ratifikavimui.

Už Seimo rezoliuciją „Dėl Europos Sąjungos asociacijos susitarimų, įskaitant jų dalis dėl išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės, su Gruzija, Moldova ir Ukraina pasirašymo, ratifikavimo ir įgyvendinimo“ balsavo 91 Seimo narys, prieš nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.

Kaip rašoma Seimo pranešime, ES susitarimai su Gruzija, Moldova ir Ukraina yra reikšmingas žingsnis šių valstybių integracijos į ES kelyje ir efektyviausias instrumentas, padėsiantis joms sustiprinti savo politinį ir ekonominį stabilumą, padidinti atsparumą išorinėms grėsmėms ir tinkamai atsiliepti į žmonių pasirinkimą savo ateitį sieti su ES.

„Seimas remia europinės perspektyvos suteikimą Gruzijai, Moldovai ir Ukrainai, nes šios valstybės savo veiksmais aiškiai demonstruoja ryžtą toliau stiprinti santykius su ES ir vykdyti narystės kriterijams atitikti reikalingas politines, teisines ir ekonomines reformas, o narystės ES perspektyvų suteikimas, be abejonės, būtų stipri šių procesų varomoji jėga. Rezoliucijoje akcentuojama, kad Lietuvos parlamentas yra pasirengęs ratifikuoti ES asociacijos susitarimus su Gruzija, Moldova ir Ukraina po jų pasirašymo“, - teigiama dokumente.

Rezoliucija smerkiami ir nuolatiniai Rusijos bandymai skaldyti Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos valstybių teritorijų vientisumą eskaluojant vidinius konfliktus, kurstant separatizmą ir siekiant atgrasyti šias valstybes nuo savarankiško politinės ir ekonominės integracijos krypties pasirinkimo.

Lietuvos parlamentas priimtu dokumentu taip pat kreipiasi į ES valstybių narių parlamentus ir vyriausybes, Europos Parlamentą ir kitas institucijas kviesdamas aiškiai suvokti savo atsakomybę už saugią ir demokratinę visos Europos ateitį, tvirtai išreikšti solidarumą su tų Rytų partnerystės šalių, kurios pasirinko susieti savo ateitį su ES, žmonėmis ir visomis įmanomomis priemonėmis paremti šį jų pasirinkimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min