Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas laukia „mistiškojo pirmadienio“

Partijos lyderis Arūnas Valinskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Arūnas Valinskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Spaudžiamas trauktis Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas kartoja savo sprendimą dėl tolesnių veiksmų politikoje pranešiantis pirmadienį, tačiau klausiamas apie atsistatydinimą užsimena, jog šiuo klausimu žodį turėtų tarti Seimas.

Savo planų parlamento vadovybei Tautos prisikėlimo partijos (TPP) vadovas A.Valinskas neatskleidė ir penktadienį vykusiame Seimo valdybos posėdyje.

Balsuos ketvirtadienį?

„Ta mistinė pirmadienio diena turbūt pateiks aiškumą, nes ta vizija politikoje ir Seime turbūt paaiškės. Jei nebus Seimo pirmininko paties atsistatydinimo, aš manau, kad ketvirtadienį pirmame posėdyje bus balsavimas“, – į klausimą, ar svarstant prasidedančios sesijos darbotvarkę buvo aptartas klausimas dėl nepasitikėjimo parlamento vadovui, atsakė Seimo pirmininko pavaduotoja, Darbo partijos frakcijos narė Virginija Baltraitienė.

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja konservatorė Irena Degutienė irgi tvirtino, jog klausimas dėl parlamento vadovo ateities – ar numatyta įtraukti į darbotvarkę balsavimą dėl nepasitikėjimo – nesvarstytas.

„Viskam savas laiaks“

Tuo metu A.Valinskas kartoja, jog „viskam savas laikas“, pareiškimą žada pirmadienį, bet leidžia suprasti, kad balsavimas dėl nepasitikėjimo galimas: „Aš manau, kad jis tikrai turi būti, kad būtų sudėlioti taškai ant "i", ir įvertinta moralinė pusė, kurios taip dažnai pageidauja ir mini. Tikrai to nebijau, kaip tik ir laukiu, ir pagaliau šitose visose istorijose bus padėti taškai ir pasakyta, kas ir kodėl ką darė.“

„Kol kas per anksti, palaukim pirmadienio, viskas vyks, kaip turi būti, ne vienos personos klausimas valstybėj šiuo metu yra svarbiausias, ir manau, kad visi tai supranta“, – užuominomis kalbėjo A.Valinskas.

Ne vienos personos klausimas valstybėj šiuo metu yra svarbiausias, ir manau, kad visi tai supranta, – A.ValinskasKetvirtadienį Seimo pirmininkas A.Valinskas, pirmąkart kalbėjęs žiniasklaidai po kelionės į Norvegiją, kur praleido kelias dienas, pažadėjo pirmadienį paskelbti pareiškimą dėl savo ateities politikoje ir Seime.

„Per tas kelias dienas, kai teko atostogauti, buvo apmąstyta, priimti tam tikri sprendimai. Surinkus informaciją, kuri laukė Lietuvoje, be jokios abejonės, ją reikia apibendrinti. Vėliausiai pirmadienį bus pateikti tam tikri matymai tolesnio darbo politikoje ir Seime“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A.Valinskas.

Į klausimus, kokio pareiškimo tikėtis, A.Valinskas atsakė siūlydamas palaukti pirmadienio. „Manau, kad būtent Seime turi būti sprendžiami klausimai, susiję su parlamento vadovybe. Tai turi būti daroma parlamente“, – kalbėjo jis.  Paklaustas, ar tai reiškia, kad pats nesitrauks ir lauks balsavimo Seime, pareiškė, jog „tai bus pasakyta pirmadienį.“

„Bet kuriuo atveju šie klausimai turi būti ir bus sprendžiami Seime, nes taip reikalauja įstatymas“, – kartojo jis.

Seimo vadovas tvirtino, kad buvę bendražygiai jį kaltindami ryšiais su Kauno „daktarų“ grupuote, parašų klastojimu per prezidento rinkimus siekia „įsiūbuoti koalicijos laivą, kad būtų destabilizuota padėtis valstybėje.“

„Deja, turiu nuliūdinti juos. Noriu pasidžiaugti sėkmingai dirbančia koalicija ir dėsiu visas pastangas, kad koalicija ir toliau sėkmingai dirbtų“, – teigė TPP pirmininkas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugpjūčio 21 d. susitikusi su Seimo pirmininku pasiūlė garbingai pasitraukti iš pareigų.

Seimo pirmininkas pastaruoju metu priverstas aiškintis dėl savo ryšių su Kauno nusikalstamai „daktarų“ grupuotei priskiriamu Rolandu Michalskiu, pravarde Micha. Parlamento vadovo reputacijai taip pat labai pakenkė ginčai jo vadovaujamos valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos viduje.

Opozicinė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija jau renka parašus dėl A.Valinsko atstatydinimo iš Seimo pirmininko pareigų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min