Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 17d. 11:34

Seimas leido miškuose statyti namus (atnaujinta 12.47 val.)

Miškas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Miškas

Antradienį Seimas baigė daug aistrų sukėlusio Miškų įstatymo priėmimą. Už šį įstatymą balsavo 61 parlamentaras, prieš buvo 18 Seimo narių, susilaikė 37.

Už įstatymą pasisakė Seimo narių iš visų Seimo frakcijų, daugiausia įstatymą palaikančių buvo tarp konservatorių ir Jungtinės frakcijos atstovų.

Neabejojama, kad opozicija prašys Prezidentės Dalios Grybauskaitės šį įstatymą vetuoti.

Leis formuoti 20 arų sklypus namams

Daugiausia aistrų priimant įstatymą antradienį kilo dėl pataisų, pagal kurias išimtiniais atvejais bus galima miškuose formuoti sklypus gyvenamųjų namų statyboms, pakeitus žemės paskirtį.

Seimas nesutiko iki 0,5 hektaro didinti minimalios teritorijos, kurią būtų galima vadinti mišku, dydžio - ir nustatė, kad ir toliau galės būti ne mažesnis kaip 0,1 hektaro žemės plotas.

Seimas nustatė, kad privati miško valda ar privačiame ne miškų ūkio paskirties žemės sklype esanti miško žemė galės būti skaidoma į dalis, jeigu miško žemės plotas yra arba tampa mažesnis kaip 5 hektarai, tik tuomet, jei skaidymas įmanomas atskiriant bendrąją nuosavybę, kai miško žemėje galima išskirti mišku neapaugusius  žemės plotus ir kai pastatai buvo pastatyti iki Konstitucinio Teismo išaiškinimo, kad gyvenamąjį būstą miške būtų leidžiama statyti tik išimtiniais atvejais.  

Po šios pataisos priėmimo Seimo nariai laidėsi kaltinimais esą vieni gina „žemių paežerėse prisibrobusių interesus“, kiti prieštaravo, kad jie neginantys tik projektuotojų interesų, o saugo 240 tūkst. Lietuvos gyventojų, atkūrusių nuosavybę miško paskirties žemėje, normaliai gyventi.

Sodybas atkurti galės visi savininkai

Taip pat antradienį Seimas atmetė siūlymą teisę miškuose atkurti kažkada ten buvusias sodybas suteikti tik buvusių savininkų tiesioginiams palikuonims.

Nuo šiol sodybas atkurti galės bet kurie miško žemės savininkai. Tiesa, norintiems miškuose atstatyti buvusias sodybas nebeužteks atvilkti keleto akmenų norint įrodyti ten buvus sodybą.

Jei Prezidentė pasirašys Seimo priimtą įstatymą, norint statyti pastatus buvusiose sodybose savininkams teks sodybų faktą įrodyti remiantis archyvų duomenimis.

Seimas miško žemę paversti kitomis naudmenomis leido tik išimtiniais atvejais: valstybinės svarbos objektams įrengti, inžinerinės infrastruktūros bei visuomeninės paskirties ir bendrojo viešojo naudojimo, taip pat naudingų iškasenų naudojimo teritorijoms formuoti.

Parlamentarai sutiko, kad miško žemės paskirtį bus galima keisti, kai to reikės krašto ar sienos apsaugai bei atliekų saugojimui, taip pat buvusioms sodyboms atstatyti.

Miškų įstatymas keičiamas atsižvelgiant į Konstitucinio teismo išaiškinimą, kad gyvenamąjį būstą miške būtų leidžiama statyti tik išimtiniais atvejais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min