Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egidijus Kūris: Sauliaus Stomos skelbiamoje biografijoje – Seimo spjūvis teismams

Parlamentaras S.Stoma pripažino esąs „vienas aktyvesnių“ įstatymų kalvių vasarą, tačiau ne dėl savireklamos. Esą kol neužgriuvo posėdžiai, palanku apgalvoti ir siūlyti naujas idėjas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Parlamentaras S.Stoma pripažino esąs „vienas aktyvesnių“ įstatymų kalvių vasarą, tačiau ne dėl savireklamos. Esą kol neužgriuvo posėdžiai, palanku apgalvoti ir siūlyti naujas idėjas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Oficialiose Seimo ir Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėse yra spjaudoma į teismus, sako buvęs Konstitucinio teismo teisėjas Egidijus Kūris.

Jam ypač užkliuvo įrašas parlamentaro Sauliaus Stomos biografijoje, kurioje jis teigia 1997 m. už neteisėtą finansinę veiklą „Lietuvos aide“ buvęs nuteistas „konkurentams sufabrikavus bylą“.

„Vieni Seimo nariai rašo, kad myli gamtą, kiti – kad buvo auklėjami katalikiškose šeimose, treti aprašo savo hobi, ką mėgsta kolekcionuoti. Tai atrodo nekalta. Bet kai Seimo narys viešai skelbia savo teistumo, kurį įrodė visų instancijų teismai, interpretaciją, jau nežinia kaip reaguoti“, – sakė E.Kūris.

Anot jo, dar blogiau, kad tokį įrašą paskelbęs Seimo narys vėliau Seimo yra skiriamas į komisijas, sprendžiančias dėl kitų Seimo narių teisinio imuniteto panaikinimo, vertina Generalinės prokuratūros ataskaitas.

„Teisininkų bendruomenė nesusikalbės su Seimu, kuriame vyksta toks dalykas, kai generaliniam prokurorui atėjus prašyti panaikinti teisinę neliečiamybę Seimo nariams, Seimas į tai spręsiančią  komisiją įtraukia asmenį, kuris buvo teistas už sukčiavimą, o viešai deklaruoja, kad jį teismai nuteisė pagal sufabrikuotus kaltinimus. Ir šitas asmuo sprendžia dėl generalinio prokuroro prašymo“, – piktinosi E.Kūris.

E.Kūris pabrėžia, kad dėl tokio atvejo kaltas ne S.Stoma, o visas Seimas.

„Tai yra ne to asmens problema, o viso Seimo, kuris tą komisiją sudaro. Kol Seimo požiūris į teismus bus toks, tai teisininkų požiūris bus irgi toks. Aš nežinau, kaip Seimas gali tikėtis iš teisinės bendruomenės pagarbos, jeigu jis apspjauna teisminę valdžią savo oficialiojoje svetainėje“, – sakė E.Kūris.

Anot jo, S.Stomai išvis neturėtų būti leidžiama oficialiame Seimo tinklalapyje interpretuoti savo teistumo, tačiau kas turėtų redaguoti parlamentarų viešas biografijas E.Kūris negalėjo pasakyti.

„Tai yra sudėtingas klausimas. Neturiu tikslaus atsakymo dabar, tačiau manau, kad šis klausimas vertas rimtesnės diskusijos“, – kalbėjo E.Kūris.

Anot jo, klausimą dėl politikų biografijų sudarymų Konstitucinis teismas turėtų aptarti aiškindamas Kęstučio Pūko bylą.

Primename, kad K.Pūkas į Konstitucinį teismą kreipėsi po to, kai VRK pašalino jį iš Savivaldybių rinkimų dėl biografijoje nuslėpto teistumo už spekuliaciją, kuria verslininkas užsiėmė sovietmečiu. Tuomet spekuliacija buvo laikoma sunkiu nusikaltimu.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau yra svarsčiusi S.Stomos biografijoje skelbiamą informaciją, tačiau jokių nuobaudų parlamentarui tuomet nutarta netaikyti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min