Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 12d. 12:16

Seimas lengvina asmens dokumentų išdavimo tvarką

Pasas
„Scanpix“ nuotr. / Pasas

Seimas priėmė Asmens tapatybės kortelės ir Paso įstatymų pataisas, kurios leis piliečiams dėl asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo ar keitimo kreitis į tą įgaliotą instituciją, į kurią jam bus patogiausia.

Pagal šiuo metu galiojančias įstatymų nuostatas, pilietis, gyvenantis Lietuvoje, dėl paso ar tapatybės kortelės išdavimo ar keitimo turi atvykti į įgaliotą instituciją pagal Gyventojų registre įrašytą jo gyvenamąją vietą.

Kaip teigė projekto rengėjas Seimo narys Vytautas Grubliauskas, toks nustatytas gyvenamosios vietos reikalavimas sukelia daug nepatogumų asmenims, kurių oficialiai deklaruota gyvenamoji vieta yra viename mieste, o jie jau ilgai gyvena kitame mieste, neturėdami galimybės pakeisti gyvenamosios vietos deklaracijos duomenų.

Todėl, pasak jo, tokiems asmenims tenka vykti į kitą miestą ir patirti papildomų išlaidų tik tam, kad galėtų kreiptis dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo ar keitimo.

Nuo 2010 metų sausio 1 dienos, kai įsigalios Seimo priimtos įstatymų pataisos, gyventojai galės išvengti šių nepatogumų dėl šiuo metu galiojančio minėto reikalavimo.

Taip pat supaprastinta asmens tapatybės dokumentų išdavimo tvarka užsienyje. Nuo šiol šiuos asmens tapatybės dokumentus Lietuvos piliečiams užsienyje galės išduoti diplomatinės atstovybės.

Pagal dabar galiojančią tvarką konsuliniai pareigūnai priima piliečių prašymus dėl paso išdavimo ar keitimo, gyvenamosios vietos deklaracijas ir perduoda šiuos dokumentus Lietuvos institucijoms. Todėl paso išdavimas arba keitimas ir gyvenamosios vietos deklaravimas trunka gana ilgai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min