Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas linksta numatyti baudas už šeimos dorovinių vertybių niekinimą

Piketo akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Piketo akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už viešą konstitucinių dorovinių vertybių bei Konstitucijoje įtvirtintų šeimos pagrindų niekinimą gali grėsti tūkstantinės baudos. Seimas linksta pritarti Seimo nario Petro Gražulio teiktoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, kuriomis šeimos viešą niekinimą kalbomis, demonstruojamais daiktais, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais numatytos baudos.

Antradienį susirinkęs į neeilinę sesiją Seimas šiam projektui pritarė po svarstymo. Kad įstatymas būtų priimtas, Seimui liko vos vienas balsavimas.

Antradienį P.Gražulio pataisas palaikyti stojo ne tik jo partijos kolegos „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai, bet ir konservatoriai bei „darbiečiai“. Išvis pataisas palaikė 46 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 22 parlamentarai.

Lygino su nacių simbolikos draudimu

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Petras Gražulis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Petras Gražulis

P.Gražulis siūlo už viešą konstitucinių dorovinių vertybių bei Konstitucijoje įtvirtintų šeimos pagrindų niekinimą, visuomenės dorovei prieštaraujančių renginių organizavimą taikyti baudą nuo tūkstančio iki 3 tūkst. litų. O jei tokie pat veiksmai būtų padaryti pakartotinai, Seimo nario siūlymu žmogus turėtų susimokėti nuo 3 tūkst. iki 6 tūkst. litų baudą.

Seimo nario įsitikinimu, pataisa yra labai laiku siūloma. „Pastaruoju metu vis dažniau atsiranda įvairiausių programų. Šiandien Kauno Vytauto Didžiojo universitetas taip pat ruošia programą, kad sugriautų mokiniams stereotipą, kad šeima yra gėris. Tokios programos dėstymas būtų Konstitucijos pažeidimas“, – aiškino jis.

P.Gražulis lygino savo teikiamas pataisas su Susirinkimų įstatyme numatytu draudimu demonstruoti nacių ar sovietų simboliką.

Marija Aušrinė Pavilionienė
Marija Aušrinė Pavilionienė

Nebūtų aišku, už ką bausti

Tuo tarpu socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė aiškino, kad, pagal P.Gražulio nurodymą visai neaišku, už ką žmonės būtų baudžiami, tačiau būtų apribota jų saviraiškos laisvė ir teisė į susirinkimus.

„Siūloma pataisa yra abstrakti ir populistinė. Šiai pataisai nepritarė Žmogaus teisių komitetas. Ir nereikia klaidinti Seimo narių ir sakyti, kad šeima yra apibrėžta. Lietuvos Konstitucijoje pasakyta tik kaip sudaroma šeima, bet kas yra šeima, nėra niekur pasakyta. Lietuvos teisyne šeimos interpretacijų yra labai daug. Todėl labai prašau neversti Lietuvos provincija ir vadovautis europiniais ir žmogaus teisių įstatymais“, – kalbėjo ji.

Konservatorius Rimantas Jonas Dagys pasijuokė, kad socialdemokratė puikiai supranta, kas yra šeima, kai kalba apie smurtą šeimoje, todėl dabar neva esanti nenuoširdi.

„Mes provincija tikrai tapsime, jei priimsime M.A.Pavilionienės supratimą apie gyvenimą“, – pareiškė R.J.Dagys.  

Jo teigimu, pataisas dar galima patikslinti, tačiau iš esmės tokias baudas numatyti būtina, kad šeimos Lietuvoje nebūtų niekinamos.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min