Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas linksta nuo kitų metų kovo pabranginti rūkalus

Lietuvos laisvosios rinkos institutas, atlikęs tabako akcizų politikos ir jos pasekmių šalies rinkai tyrimą, teigia, kad šiuo metu nelegali cigarečių rinka sudaro pusę visos cigarečių rinkos – apie 110 mln. pakelių.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Lietuvos laisvosios rinkos institutas, atlikęs tabako akcizų politikos ir jos pasekmių šalies rinkai tyrimą, teigia, kad šiuo metu nelegali cigarečių rinka sudaro pusę visos cigarečių rinkos – apie 110 mln. pakelių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas antradienį pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma didinti akcizus rūkalams. Jeigu teisės aktas bus priimtas, pakelis cigarečių nuo kitų metų kovo brangs apie 30 centų.

61 Seimo nariui balsavus už, 6 – prieš ir 20 susilaikius, po svarstymo pritarta Akcizų įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma didinti akcizus rūkalams, ir suvienodinti akcizų lengvatos taikymą gyventojų ir viešųjų juridinių asmenų įsigyjamam „koksui“ ir „lignitui“.

Po svarstymo pritarta siūlymui nuo 2012 m. kovo 1 d. didinti cigarečių specifinį akcizų tarifą nuo 132 iki 140 litų už 1000 cigarečių.

Jei pataisos būtų priimtos, cigarečių pakelis vidutiniškai pabrangtų apie 0,30 lito.

Apie 0,30–0,35 lito pabrangtų pigiausios kategorijos cigarečių pakelis, mažiau (apie 0,25–0,28 lito) – brangiausios kategorijos cigarečių pakelis.

Cigarams ir cigarilėms taikomą akcizų tarifą siūloma padidinti nuo 80 iki 84 litų už kilogramą šių produktų. Padidinus akcizų tarifą cigarilėms iki 84 litų už kilogramą produkto, šių produktų pigiausios kategorijos pakelis, kuris šiuo metu kainuoja 5,39 lito, pabrangtų apie 0,16 lito.

Projektu taip pat siūloma nuo 2012 m. sausio 1 d. atleisti nuo akcizų gyventojų ir viešųjų juridinių asmenų įsigyjamą „koksą“ ir „lignitą“. Tokiu būdu būtų suvienodinta akcizų lengvatos taikymo tvarka šiam kietajam kurui, kuris yra pakaitus produktas akmens angliai, su šiuo metu taikoma akcizų lengvata gyventojų ir viešųjų juridinių asmenų įsigyjamoms akmens anglims.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min