TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas linksta reikalauti A.Valantino atsakomybės

Algimantas Valantinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamentarai po svarstymo pritarė parlamentinio tyrimo, vertinančio vadinamosios Kauno pedofilijos bylos tyrimą, išvadoms. Daugiausia diskutuota ne dėl visų Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pateiktų išvadų, o dėl nuostatos, kurioje teigiama, kad generalinis prokuroras Algimantas Valantinas netinkamai dirbo savo darbą.

Po svarstymo už išvadas pasisakė 70 Seimo narių, prieš buvo 6, susilaikė 17 politikų. Tarp nepritariančiųjų – socialdemokratai bei dalis „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narių. Išvados gali būtų galutinai patvirtintos ketvirtadienio plenariniame posėdyje.

Tiesa, parlamentarai jau atmetė kitą, griežtesnį siūlymą pripažinti, kad generalinis prokuroras pažeidė duotą priesaiką, jo veiksmuose galima įžvelgti nusikalstamos veiklos požymių. Jį palaikė vos keli parlamentarai, tarp kurių vyravo konservatoriai-krikdemai.  

Svarstyklės: prokuroras ar sistema?  

TTK atlikto tyrimo išvadose konstatuojama, kad byla tirta aplaidžiai, o dėl pareigūnų neveikimo neužkirstas kelias dviejų žmonių nužudymui.

Antradienį svarstydami išvadas vieni politikai buvo linkę suversti visą atsakomybę A.Valantinui, kiti tikino, jog dėl susidariusios padėties kalta visa sistema.

R.Baškienė priminė, kad po policijos pareigūno padarytos avarijos, per kurią žuvo trys vaikai, atsistatydino tuometis vidaus reikalų ministras ir policijos vadovas.Valstiečių liaudininkų atstovė Rima Baškienė siūlė Seimui paraginti prezidentę atstatydinti A.Valantiną. „Šalia šaltos teisinės logikos, kad asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas, manau, moralinės nuostatos negali likti nuošalyje“,  – tvirtino R.Baškienė.

Ji priminė atvejį, kai po policijos pareigūno padarytos avarijos, per kurią žuvo trys vaikai, atsistatydino tuometis vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, pareikalavęs taip pasielgti ir policijos vadovą Vytautą Grigaravičių.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos narys Remigijus Ačas teigė, kad už Kauno tragediją atsakingas ne konkretus prokuroras, o sistema. Esą siekiama nepriklausomą prokuratūros vadovą pakeisti „kišeniniu“. „Tvarkiečio“ nuomone, kalčiausi bylos tyrime – Seimas ir Vyriausybė, mat prokuratūrai esą trūksta pinigų ir darbuotojų, kad jie viską ištirtų. Pasak R.Ačo, atsakomybę turi prisiimti ir TTK pirmininkas Stasys Šedbaras.

„Ką darė komisijos pirmininkas, kai jis vykdė parlamentinę kontrolę? Šiandien drįsčiau kelti tokį klausimą, kas kaltesnis – S.Šedbaras ar  A.Valantinas? Kartais kiaušinis vištą moko. Pagal kompetenciją matau, kad A.Valantinas yra didesnis specialistas. Tad aš komiteto pirmininkui sakyčiau: „Muškis į krūtinę: esu kaltas, kaltas, esu labai kaltas.“

Seimas TTK nariams buvo davęs užduotį išsiaiškinti, ar kauniečio Drąsiaus Kedžio skundų dėl galimai tvirkinamos jo mažametės dukters tyrimas buvo atliekamas laikantis įstatymų reikalavimų, taip pat ar šis tyrimas nebuvo nepagrįstai vilkinamas, kokių veiksmų turėtų imtis valstybės institucijos, kad ikiteisminiai tyrimai vyktų operatyviau ir ekonomiškiau, įvertinti galimai egzistuojančias teisinio reguliavimo spragas.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min