TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas linksta toliau leisti vykdyti supaprastintus viešuosius pirkimus iš valstybės bei savivaldybių įmonių

Centai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Centai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Seimas ėmėsi prezidentės teiktų Viešųjų pirkimų įstatymo pataisų, kuriomis buvo siūlyta viešinti visus pirkimus, sugriežtinama neskelbiamų derybų ar vidaus sandoriais vykdomų pirkimų tvarka ir atsakomybė už Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus. Taip pat siūloma keisti Viešųjų pirkimų tarnybos pavaldumą.

Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, pagal kurias Viešųjų pirkimų tarnyba taptų pavaldi ne Ūkio ministerijai, o prezidentei. VPT vadovas, Seimo nuomone, turėtų būti premjero teikimu ketveriems metams skiriamas ir atleidžiamas prezidentės.

Prezidentė siūlė VPT paversti atskira biudžetine organizacija prie Vyriausybės, kurios direktorių, finansų ministro teikimu, skirtų ir atleistų premjeras, tačiau Seimas nutarė kitaip.

Labiausiai parlamentarai ketvirtadienį susikibo dėl nuostatos, kad nebūtų galima neskelbti konkurso, kai paslaugos ar prekės perkamos iš valstybės ar savivaldybės įmonės.

Balsavimu nutarta šios prezidentės siūlytos nuostatos atsisakyti. Ekomonikos komiteto narys Kazimieras Kuzminskas argumentavo, kad uždraudus tokius supaprastintus pirkimus savivaldybėse, strigs tokie darbai, kaip kelių tvarkymas, nes konkurso skelbimas užims daug laiko.

Jam pritarė ir parlamentaras Julius Veselka, lygindamas tokį draudimą su draudimu gerti savo auginamos karvės pieną.

„Įsivaizduokime, kad ūkininkai turi po karvę ir visi turi skelbti po konkursą, kurį pieną gerti, nes iš savo karvės negali gerti. Negalėsi pirkti iš savo karvės, ją papjausi ir liks vienas karvės savininkas, kuris kels kainą“, – pavyzdį teikė J.Veselka.

Tuo tarpu kiti parlamentarai teigė, kad nepritardamas šiai prezidentės siūlytai pataisai Seimas sumenkina visas Viešųjų pirkimų įstatyme daromas pataisas ir palieka landas korupcijai.

„Specialiųjų tyrimų tarnyba, Konkurencijos taryba aiškiai sako, kad tokios išimtys palieka sąlygas korupcijai ir neskaidriems pirkimams. Netikiu, kad tokių vietinių pirkimų negalima sutvarkyti rengiant konkursus ištisai. Jei manome, kad mažų skylių užkamšymas sutvarkys visą sistemą, tai saviapgaulė“, – kalbėjo liberalas Petras Auštrevičius.

Pritaręs įstatymo pataisoms, po svarstymo Seimas Ekonomikos komitetą įpareigojo iki priėmimo stadijos dar patobulinti įstatymo pataisas taip, kad jame neliktų tokių neatitikimų, kaip numatytas VPT pavaldumas vyriausybei ir prezidentei, o atskaitomybė Seimui.

Keisti viešųjų pirkimų tvarką ir griežtinti kontrolę, pasak prezidentės, verčia įžūlus piktnaudžiavimas Viešųjų pirkimų įstatymo išimtimis, neskaidrūs sandoriai, nepakankamas viešumas ir neadekvačios sankcijos už šiuos pažeidimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min