Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas nenori leisti ES valstybių piliečiams leisti Lietuvoje steigti partijas

Apytuštė Seimo salė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seimo salė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas nelinkęs atverti kelią Europos Sąjungos (ES) valstybių narių piliečiams dalyvauti partijų veikloje.

Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo nepritarė tai siūlančioms Politinių partijų įstatymo pataisoms. Už jas buvo 41 parlamentaras, prieš buvo 16, susilaikė 26. Projektas jau antrą kartą grąžintas tobulinti.

Pataisose buvo numatyta, kad politinės partijos jungia Lietuvos piliečius ir Lietuvoje nuolat gyvenančius kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečius bendriems politiniams tikslams įgyvendinti, padeda formuoti ir išreikšti šių asmenų interesus ir politinę valią.

Pataisų projektą teikė teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Jį ministras motyvavo ES teise.

„Nepriėmus įstatymo projekto toliau bus vykdoma ES teisės pažeidimo procedūra“, – sakė ministras

Pasak J.Bernatonio, sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo garantuojama, kad kiekvienas ES pilietis, kuris gyvena tam tikroje valstybėje ir nėra tos valstybės pilietis, turi teisę balsuoti ir būti kandidatu Europos Parlamento rinkimuose bei vietos savivaldos rinkimuose valstybėje narėje, kurioje gyvena. Jo tvirtinimu, tokiems asmenims taip pat reikia sudaryti sąlygas dalyvauti partinėje veikloje.

Kita vertus, J.Bernatonis pabrėžė, kad bet kokiu atveju ES piliečiai galėtų dalyvauti tik Europos Parlamento ir savivaldos rinkimuose, kandidatuoti į Seimą ar į prezidentus jiems nebūtų suteikta teisė.

„Nepriėmus įstatymo projekto toliau bus vykdoma ES teisės pažeidimo procedūra“, – sakė ministras.

Projektą kritikavę parlamentarai tvirtino, kad dabar ES piliečiams suteiktos rinkimų teisės yra pakankamos.

„Neturėtų ES teisė siekti tiek, kad išprievartautų mus priimti kitų šalių piliečius (partijų – BNS) nariais. Pilietybė yra esminis santykis su ta valstybe, jai duodama priesaika“, – sakė konservatorius Jurgis Razma.

Teisės aktai numato, kad Lietuvoje politinės partijos steigėjais ir nariais gali būti Lietuvos piliečiai, sulaukę 18 metų

Teisės aktai numato, kad Lietuvoje politinės partijos steigėjais ir nariais gali būti Lietuvos piliečiai, sulaukę 18 metų.

Lietuvos Europos Parlamento nariu gali būti renkamas Lietuvos pilietis ar kitas nuolat gyvenantis Lietuvoje ES valstybės narės pilietis, kuris rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų ir kuris nėra kandidatu į EP kitoje ES valstybėje narėje.

Savivaldybės tarybos nariu Lietuvoje gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų. Rinkimuose dalyvauti gali ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir kitų valstybių piliečiai, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Partija, Seimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min