TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas neremontuos viešbučio ir mažins komandiruočių skaičių

Seimo viešbutis
„Scanpix“ nuotr. / Seimo viešbučio ateinant naujiems parlamentarams remontuoti neketinama.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas pasiryžęs per šiuos metus sutaupyti daugiau nei 4 mln. Lt savo kanceliarijos išlaidų. Tačiau šie pinigai negrįš į biudžetą, kadangi metų pabaigoje Seimas turės papildomų išlaidų – keičiantis Seimo narių kadencijai, neišrinktiems buvusiems parlamentarams teks išmokėti išeitines kompensacijas, o visus jų padėjėjus teks atleisti ir sumokėti už nepanaudotas atostogas.

Anot Seimo pirmininkės pavaduotojos Virginijos Baltraitienės, šių metų Seimo kanceliarijos biudžetas sieks 84 mln. 366 tūkst. Lt ir tai bus 2,1 mln. Lt daugiau negu buvo 2011 metais. Tačiau esą lėšų poreikis buvęs kur kas didesnis, norėta gauti 5 mln. Lt daugiau, kadangi šiemet įvyks eiliniai Seimo rinkimai, keisis parlamentarai, o tai lems papildomas išlaidas.

Išeinantiems prireiks 5 mln. Lt

„Kiek Seimo narių pasikeis, niekas negali pasakyti, tačiau stebint ankstesnius rinkimus prognozuojama, kad pasikeis apie 60-70 parlamentarų. Išeinantiems išmokama išeitinė kompensacija, atleidžiami visų parlamentarų padėjėjai, kuriems sumokama už nepanaudotas atostogas. Tam reikia apie 5 mln Lt“, – teigė V.Baltraitienė.

Jau dabar labai atidžiai nagrinėjami komandiruočių prašymai ir, jeigu tai nėra prioritetas, neleidžiama važiuoti į komandiruotes“, – sakė V.Baltraitienė.

Ši parlamento išlaidų dalis, V.Baltraitienės teigimu, padidėja net 4 mln. Lt, o kadangi papildomų lėšų negauta – teks taupyti, daugiausia karpant išlaidas įsigyjant prekes ir paslaugas.

„Darbo užmokestis didėja labai nežymiai ir tas didėjimas daugiausia srityse, susijusiose su pasiruošimu pirmininkauti Europos Sąjungai. Tam skirta 1,2 mln. Lt. Tam reikėtų naujų etatų, bet nė vieno naujo etato nebus“, – sakė Seimo pirmininkės pavaduotoja.

Anot V.Baltraitienės, sutaupyti norima 4,2 mln. Lt. Taupyti ketinama šildymo, elektros, transporto išlaikymo, spaudinių ir kitų prekių išlaidas. Čia tikimasi rasti rezervų sutaupyti 0,5 mln. Lt. „Bus taupomos ir lėšos komandiruotėms. Jau dabar labai atidžiai nagrinėjami komandiruočių prašymai ir, jeigu tai nėra prioritetas, neleidžiama važiuoti į komandiruotes“, – Seimo narių pomėgį keliauti žada žaboti V.Baltraitienė.

Viešbučio neremontuos

Taip pat bus atsisakoma remonto darbų. V.Baltraitienės teigimu, bus atsisakoma ne tik Seimo pastato, bet ir viešbučio remonto. Esą iki šiol visi viešbučio kambariai, atsikraustant naujiems Seimo nariams, būdavo remontuojami, tačiau dabar kosmetinio remonto sulauks tik labiausiai apleisti kambariai. Perrinkti parlamentarai remontu turės pasirūpinti patys.

Seimo kancleris Jonas Milerius sakė, kad šiuo metu kanceliarijoje yra 500 etatų. Mažinti jų skaičių specialiai neketinama, kadangi dėl to atsiranda naujų išlaidų – darbuotojams tenka mokėti išeitines kompensacijas. Be to, pastaruoju metu kanceliarija neteko kelių gerai dirbusių darbuotojų ir rasti jiems pamainą esą nėra lengva.

Kiek tiksliai teks išmokėti kompensacijų išeinantiems Seimo nariams, iš anksto suskaičiuoti nėra įmanoma. Anot J.Mileriaus, tai priklausys ne tik nuo to, kiek Seimo narių pasikeis, bet ir kokie parlamentarai nebedirbs. Nuo to, kiek kadencijų tie Seimo nariai išdirbo, taip pat priklausys išeitinės kompensacijos dydis.

V.Baltraitienė neatmeta, kad gali tekti dalį išeitinių kompensacijų išeinantiems Seimo nariams sumokėti šiemet, o kitą dalį perkelti į 2013 metus. Tokia situacija susidarys, jeigu suma viršys planuojamas išlaidas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min