Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas nesutiko įteisinti Vytauto Landsbergio apsaugos

Vytautas Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimas antradienį po svarstymo nepritarė projektui, kuriuo siūlyta iki gyvos galvos skirti apsaugą pirmajam faktiniam Lietuvos vadovui atkūrus nepriklausomybę, buvusios Aukščiausiosios Tarybos vadovui Vytautui Landsbergiui.

Už projektą, kad „iki gyvos galvos apsauga užtikrinama 1990-1992 metais dirbusios Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui ir prezidentui, kurio įgaliojimai nutrūko Lietuvos Konstitucijos 88 straipsnio 1, 2, 3 ir 6 punktuose nustatytais pagrindais“ (t.y. visais atvejais, išskyrus pašalinimą pr apkaltą), balsavo 40 Seimo narių, prieš buvo 3, susilaikė 60 parlamentarų.

Už apsaugos skyrimą balsavo opoziciniai konservatoriai bei liberalai, taip pat pavieniai valdančiųjų atstovai. Vieningai prieš buvo arba susilaikė „darbiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai, susilaikė ir didžioji dalis Socialdemokratų partijos frakcijos narių.

Projektas grąžintas pagrindiniam Teisės ir teisėtvarkos komitetui tobulinti. Anksčiau projektą svarstęs šis komitetas siūlė jam pritarti, o papildomas Biudžeto ir finansų komitetas buvo prieš. Siūlyta V.Landsbergiui skirti ne apsaugą, o automobilį su vairuotoju.

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė sakė, kad partija norėtų palaikyti Biudžeto ir finansų komiteto pasiūlytą variantą. „Dėl šito teikiamo klausimo frakcija norėtų palaikyti Biudžeto ir finansų komiteto poziciją, kad turėtų būti užtikrinama ne apsauga, o, kaip ir pasakiau, apsaugos užtikrinimas, nes ir Vyriausybės išvadoje yra sakoma, jog tai yra skirtingos sąvokos, jų turinys yra netapatus. Todėl frakcija dėl teikimo įstatymo projekto susilaikys, nepritars Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai“, – sakė I.Šiaulienė.

Opozicijos lyderis, konservatorių pirmininkas Andrius Kubilius tuo metu Seimo sprendimą pavadino gėdingu. „Akivaizdžiai matyti, kaip, deja, valdančioji koalicija negali perlipti per save ir paskęsta tokiuose smulkiuose dalykuose, kai iš tikrųjų yra svarstoma ne kas nors, ne santykis su V.Landsbergiu, o santykis su Lietuvos istorija. Nepagarba pirmajam faktiniam valstybės vadovui, išreikšta štai šitais balsais, yra akivaizdus įrodymas, kodėl rinkėjai vis labiau atmeta tokią valdančiosios koalicijos politiką“, – kalbėjo A.Kubilius, apie parlamentarų sprendimą pasakęs, kad tai yra „visiškai gėdingas reikalas“.

Projektą inicijavo Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė, argumentuodama, kad V.Landsbergis šiuo metu saugomas remiantis vidaus reikalų ministro įsakymu, o ne įstatymu, ir dėl to neužtikrinamas lėšų poreikis.

V.Landsbergis Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko pareigas ėjo 1990-1992 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min