Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 13d. 13:42

Seimas nusiteikė susimažinti išlaidas parlamentinei veiklai

Parlamentarų automobiliai
LŽ nuotr. / Parlamentarų automobiliai

Seimo nariai linkę susimažinti parlamentines išlaidas, tačiau to daryti neskubės.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė antradienį pateikė savo inicijuotas pataisas, kuriomis siūloma nuo 1,5 iki 1 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU), t. y. nuo 3,2 iki 2,1 tūkst. litų, mažinti per mėnesį skiriamas lėšas su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms padengti.

Taip pat siūloma nuo 2 iki 1 VMDU (nuo 4346 Lt iki 2713 Lt) mažinti parlamento vadovo mėnesinį reprezentacinį fondą, o jo pavaduotojų – nuo 0,7 iki 0,5 VMDU (nuo 1521 Lt iki 1086 Lt).

Ragino pradėti nuo savęs

Pasak I.Degutienės, priėmus šias Seimo statuto pataisas, per likusius šių metų mėnesius (lapkritį ir gruodį) būtų galima sutaupyti 315 tūkst. Lt, o kitais metais būtų sutaupoma apie 1,7 mln. Lt.

Seimo pirmininkės siūlymu, minėtos lėšos būtų mažinamos laikinai, sunkmečiu – pakeitimai galiotų iki 2011-ųjų sausio 1-osios, o šiuo laikotarpiu būtų sutaupyta apie 2 mln. litų.

„Kai kas sako, kad tai lašas jūroje, kiek čia sutaupome, bet kiekvienas turime pradėti nuo savęs“, –  siūlydama seimūnams susiveržti diržus kalbėjo I.Degutienė.

Pasak jos, susimažinus parlamentinei veiklai skirtas išlaidas, Seimo valdyboje būtų galima svarstyti, kaip spręsti prabangių automobilių nuomos klausimą, t. y. nustatyti, kokia dalis šių lėšų gali būti naudojama automobilio nuomai.

Seimo salėje – švilpimas

Konservatorė Vida Marija Čigrijienė siūlė iš viso atsisakyti parlamentinių išlaidų – esą taip būtų patenkinti žiniasklaidos ir visuomenės lūkesčiai. Pataikavimas tautai problemų neišspręs. Reikia išlikti solidiems ir toliau dirbti savo darbą, – aiškino A.Šedžius.

Tačiau Seimo pirmininkė partijos kolegei paaiškino, kad Konstitucinis Teismas yra nusprendęs, kad lėšos parlametinei veiklai yra būtinos. Po šių Seimo pirmininkės žodžių salėje pasigirdo švilpimas, tačiau kas švilpė, posėdžio vedėjas pirmininkės pavaduotojas Raimondas Šukys nepastebėjo.

Socdemai: nesielkime kaip populistai

Labiausiai išlaidų susimažinimui priešinosi socialdemokratas Andrius Šedžius – esą šiais populistiniais veiksmais Seimo pirmininkė bando maskuoti konservatorių Vyriausybės neveiklumą.

„Pataikavimas tautai problemų neišspręs. Reikia išlikti solidiems ir toliau dirbti savo darbą. Vyriausybė savo neveiklumą dangsto nukreipdama dėmesį į Seimą, nereikia mums daugiau nešti populistinių sprendimų. Jei sugebėtumėte dirbti ir nemažintumėte pensijų, tai rinkėjai nereikalautų mažinti mūsų algas“, – karštai kalbėjo A.Šedžius.

Bet jam nepasisekė įtikinti parlamentarų balsuoti prieš šį nutarimą po pateikimo – pataisas palaikė 82 iš 102 balsavusių seimūnų. Tačiau I.Degutienės siūlymas pataisas svarstyti dar šią savaitę pritarimo nesulaukė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min