Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 13d. 09:40

Seimas atmetė konservatoriaus Kęstučio Masiulio įstatymo pataisą, kuri leistų nukelti Žaliojo tilto skulptūras

Žaliojo tilto skulptūros dažais aptaškomos gana dažnai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žaliojo tilto skulptūros
Kairiųjų koalicijos valdomas Seimas atmetė konservatoriaus Kęstučio Masiulio įstatymo pataisą, kuria buvo siekiama neleisti valstybei saugoti objektų su sovietiniais ar nacistiniais simboliais.

„Žmonėms, kurie priešinosi sovietinei okupacijai, žuvo už laisvę, Seimo sprendimas yra įžeidimas. Nepriklausoma Lietuva, už kurią jie liejo kraują, toliau saugos bei už šimtus tūkstančių remontuos budelių simbolius. Vienoje Vilniaus vietoje pastatėme paminklą generolui Žemaičiui, o kitoje vietoje valstybės saugomu paminklu yra paskelbti jo budelių simboliniai atvaizdai. Okupantai paženklino mūsų miestus, o mes nesugebame net išsivalyti. Seimo nariai galėtų šią savo poziciją paaiškinti Lietuvos tremtiniams, politiniams kaliniams ir laisvės kovotojams“, – neslėpė nusivylimo K. Masiulis.

Įstatymo pataisa buvo siekiama neleisti valstybei paskelbti saugomais objektų, ant kurių yra vaizduojami sovietiniai ar nacistiniai herbai, vėliavos, ženklai, uniformos, Vokietijos nacionalsocialistų arba SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdai.

„Šis Seimas neatstovauja laisvę iškovojusiems, pančius nusimetusiems žmonėms. Parlamentarų poziciją galima prilyginti per klaidą, kartu su minia išlaisvintų vergų mąstymui. 1990-aisiais šventvagiška buvo net pagalvoti apie okupantų skulptūrų garbinimą, ir visai nesvarbu, kad jas sukūrė garsus kolaboruojantis skulptorius. Šiandien – tai oficiali Lietuvos Respublikos pozicija! Negaliu įsivaizduoti, kad taip galėtų būti drąsioje valstybėje“, – sakė Seimo narys.

Per sovietinę ir nacistinę okupaciją Lietuva neteko per 1 mln. gyventojų. Apie 300 tūkst. žmonių patyrė komunistinio režimo baisumus – kalėjimus, lagerius, tremtį Sibire ir Tolimojoje Šiaurėje. Nacionalsocialistai nužudė beveik 200 tūkst. Lietuvos piliečių, daugiausiai žydų kilmės. Bėgdami nuo komunistinio teroro iš Lietuvos pasitraukė daugiau kaip 440 tūkst. šalies gyventojų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min