TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas nustatė skirtingą STT ir VSD vadovų rotaciją

Valstybės saugumo departamentas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės saugumo departamentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas ketvirtadienį nusprendė pritarti Prezidentės siūlytoms įstatymo pataisoms, kuriomis įvedama Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovų rotacija.

Tačiau skirtingai nei siūlė Prezidentė, šių specialiųjų tarnybų vadovams bus taikomos skirtingos taisyklės.

Taip atsitiko, nes Krašto apsaugos ministrės, Seimo narės konservatorės Rasos Juknevičienės pataisoms, kurias politikė siūlė abiems įstatymams, VSD atveju Seimas atmetė, o STT priėmė.

Todėl nuo 2012-ųjų, kai įsigalios priimti įstatymai, VSD direktoriai, jų pavaduotojai ir struktūrinių padalinių vadovai į pareigas turės būti skiriami penkerių metų kadencijai ir pareigas galės eiti ne daugiau kaip dešimt metų iš eilės. Dar du metus dirbti galės labai gerai pareigas atliekantys vadovai.

Penkerių metų kadencija ir ne ilgesnis nei dviejų kadencijų terminas numatytas ir STT vadovams.

Tačiau STT direktorių pavaduotojų įgaliojimų trukmė, skirtingai nei VSD, bus susieta su STT generalinio direktoriaus įgaliojimų trukme. Pavaduotojai bus keičiami tuo pat metu, kai bus keičiamas STT vadovas. Taip pat STT vadovų kadencijos bus pradedamos skaičiuoti įskaitant ir iki įstatymo priėmimo tarnautą laikotarpį.

Už direktoriaus pavaduotojų keitimą kartu su įstaigos vadovu pasisakė ir premjeras Andrius Kubilius.

„Tai nereiškia, kad tie žmogiškieji resursai, kurie išugdomi valstybės tarnyboje, rotacijos būdu yra prarandami. Priešingai – žmogus, padirbėjęs 5 ar 10 metų vienoje vietoje, su ta patirtimi pereina į kitą darbą ir iš to yra didelė nauda visai valstybei ir tam pačiam žmogui, kuri įgis platesnę patirtį“, – sakė A.Kubilius.

Seimo nariai, kurie priešinasi rotacijos įvedimui, ypač nesutiko su šiuo neatitikimu, kai vienos tarnybos vadovams bus taikomos kitokios taisyklės nei kitos.

A.Valinskas juokavo, kad galbūt specialiųjų tarnybų vadovų kadencijas reiktų iškart sieti su Prezidento kadencija.

Rotacijos specialiosiose tarnybose šalininkai, pasisakydami už Seimo priimamas įstatymo pataisas, ketvirtadienį sakė, kad vadovų rotacija užtikrins skaidresnį specialiųjų tarnybų darbą.

„Vadovais negimstama ir nereikia vadovo laikyti nepakeičiamu. Rotacija sudaro galimybę augti, stengtis kitiems, ir tam tikra prasme užkerta kelią negeriems dalykams“, – argumentavo Seimo narys Konstantas Ramelis.

Tačiau rotacija sulaukė ir didelio parlamentarų pasipriešinimo.

„Aš esu kategoriškai prieš rotaciją. Dabar gerai dirbantį žmogų mes atleisime ir pastatysime balvoną, kurio paskui dešimt metų negalėsime atleisti“, – piktinosi socialdemokratas Bronius Bradauskas.

Anot jo, verčiau palengvinti blogai dirbančių vadovų atleidimą, kuris dabar yra sudėtingas.

Parlamentarai priminė, kad iki šiol nė vienas Generalinis prokuroras, VSD ir STT vadovas nėra atlaikęs visos septynerių metų kadencijos.

„Jūs norite, kad ir toliau taip būtų, kad nebūtų galimybių surasti to generalinio prokuroro, kaip kažkada reikėjo iš Akmenės labai gerą atsivežti?“ – klausė Julius Veselka.

Pakeitimų šalininkas A.Anušauskas atmetė kritiką sakydamas, kad po dvejų metų bus pakeisti vos 3 STT vadovai, VSD – vos keturi.

„Apie kokius masinius keitimus mes galime kalbėti?“ – klausė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

Kitas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Vytautas Bogušis patikslino, kad šis įstatymas palies 31 STT pareigūną ir 51 VSD pareigūną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min