Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo kitų metų brangs cigaretės ir dyzeliniai degalai, tačiau Seimas linkęs piginti alkoholį (atnaujinta 14.30 val.)

Kuras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kuras
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas priėmė Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta padidinti cigarečių, rūkomojo tabako ir dyzelinių degalų akcizų tarifus iki Europos Sąjungos nustatytų minimalių dydžių, įsigaliosiančių nuo sausio 1 d. Cigarams ir cigarilėms taikomus akcizo tarifus nutarta didinti beveik du kartus, nei to reikalauja ES direktyva, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Už šias pataisas balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 45 parlamentarai.

Cigarams ir cigarilėms, pritarus Seimo narių Antano Matulo ir Vito Matuzo siūlomai pataisai, taikomas akcizų tarifas nuo kitų metų pradžios didės nuo 38 iki 80 litų.

Pagal Europos Sąjungos reikalavimus nuo 2011 m. visų cigarečių akcizo tarifas turės būti ne mažesnis nei 221 lito už 1 000 cigarečių, iki šiol toks tarifas (ne mažesnis nei 221 lito už 1 000 cigarečių) buvo taikomas populiariausių cigarečių kategorijai ir brangesnėms cigaretėms (brangesnėms nei 7,20 lito).

Cigarams ir cigarilėms, pritarus Seimo narių Antano Matulo ir Vito Matuzo siūlomai pataisai, taikomas akcizų tarifas nuo kitų metų pradžios didės nuo 38 iki 80 litų. Pagal ES direktyvą minimalus ES reikalaujamas cigarų ir cigarilių akcizo tarifas nuo 2011 m. yra nustatytas 42 litai už kilogramą produkto.

Nuo 2011 m. rūkomajam tabakui taikomas akcizo tarifas didės nuo 111 iki 139 litų, nuo 2013 m. iki 163 litų, nuo 2015 m. – iki 187 litų, nuo 2018 m. – 208 litų už kilogramą produkto.

Dėl įsipareigojimų Europos Sąjungai gazoliams taikomą akcizo tarifą nutarta didinti nuo 947 iki 1 043 Lt už 1 000 litrų. Prognozuojama, kad dėl akcizų tarifo didinimo vidutinė mažmeninė šio produkto litro kaina galėtų padidėti apie 0,12 lito.

Pataisomis taip pat nuo 2011 m. pradžios nutarta nebetaikyti akcizų mokesčio gamtinėms dujoms, kurias vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusai naudoja kaip variklių degalus. Kaip teigiama aiškinamajame rašte, dėl šios lengvatos 1 kubinis metras gamtinių dujų galėtų atpigti apie 92 centus, o gamtinių dujų sąnaudos vienam nuvažiuotam kilometrui galėtų sumažėti apie 70 centų. Tai sąlygotų mažesnę minėtų susisiekimo paslaugų savikainą, leistų taupyti valstybės bei savivaldybių lėšas (skirtas vežėjams kompensuoti už įvairias lengvatas keleiviams), mažėtų vežėjų patiriami nuostoliai bei būtų skatinamas mažiau aplinkai kenksmingų degalų vartojimas.

Papildyta 14.30 val.: Seimas pritarė po svarstymo Akcizų įstatymo 26 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo numatoma nuo kitų metų sausio 1 d. etilo alkoholiui taikyti  3 200 litų už gryno etilo alkoholio hektolitrą akcizo tarifą, vietoj dabar nustatyto 4416 litų.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad taip pat Seimas bendru sutarimu pritarė Seimo narių Juliaus Veselkos ir Antano Bauros pataisai dėl 24 straipsnio, kuriuo siūloma suvienodinti akcizų tarifus vynui iš šviežių vynuogių ir kitiems fermentiniams gėrimams.

Už Akcizų įstatymo pataisas po svarstymo balsavo 67 Seimo nariai, prieš – 25, susilaikė 25.

Seimo nariai, siūlydami suvienodinti  akcizų tarifus vynui iš šviežių vynuogių ir kitiems fermentuotiems gėrimams pažymėjo, kad dabar mūsų šalies vyno gamintojai, kurie gamina vyną iš vaisių ir uogų, atsiduria nevienodose konkurencinėse sąlygose, nes jiems nustatytas didesnis akcizo tarifas. Pasak jų, produkcijos supirkimo ir perdirbino sąnaudos gaminant vyną iš vaisių ir uogų yra didesnės negu gaminant  vyną iš vynuogių,  todėl šis vynas yra brangesnis ir vartotojai pasirenka pigesnį, dažnai prastos kokybės vynuoginį vyną. Todėl, jų nuomone, tikslinga suvienodinti  akcizų tarifus vynui iš šviežių vynuogių ir kitiems fermentuotiems gėrimams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min