Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 21d. 11:32

Seimas pagaliau atleido LAT pirmininką V.Greičių

Vytautas Greičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Vytautas Greičius

Po metų svarstymo Seimas pagaliau atliko savo konstitucinę priedermę ir antradienį iš pareigų atleido Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininką Vytautą Greičių. Už tokį sprendimą pasisakė 96 parlamentarai.

Praėjusios kadencijos Seimas du kartus balsavo ir du kartus atmetė prezidento dekretą dėl V.Greičiaus atleidimo iš LAT vadovo pareigų.

Atsiprašymo viso Seimo vardu už audrą stiklinėje V.Greičius sulaukė ir iš Seimo pirmininko Arūno Valinsko – jis atleistam LAT pirmininkui palinkėjo gerai pailsėti likusiu vasaros laikotarpiu.Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus buvo pasirašęs trečiąjį dekretą dėl LAT pirmininko atleidimo, jam po pateikimo pritarta, liko svarstymo ir priėmimo stadijos. Tačiau į Seimo salę nutarimo projektas grįžo tik šiandien.

KT liepė atleisti V.Greičių

V.Adamkus, kai jo dekretas buvo dukart atmestas, kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis išaiškintų, ar balsuodamas prieš LAT pirmininko atleidimą Seimas nepažeidžia savo konstitucinės prievolės.

KT paskelbė, kad Seimas privalo pasibaigus kadencijai atleisti iš pareigų LAT pirmininką ir jokios aplinkybės negali pateisinti kitokio sprendimo.

Seimas atsiprašė teisėjo

TPP frakcijos atstovas Mantas Varaška, kolegas ragindamas balsuoti už V.Greičiaus atleidimą, savo vardu atsiprašė teisėjo už ilgą šio klausimo vilkinimą.

Atsiprašymo viso Seimo vardu už audrą stiklinėje V.Greičius sulaukė ir iš Seimo pirmininko Arūno Valinsko – jis atleistam LAT pirmininkui palinkėjo gerai pailsėti likusiu vasaros laikotarpiu.

Nors Seimo sprendimas buvo vilkinamas metus, V.Greičius nemano, kad jam būnant laikinuoju LAT pirmininku šio teismo darbas užstrigo.

„Buvo manoma, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas sugrius, bet, kaip matote, praėjo nemažai laiko ir teismas dirbo ritmingai. Aš pats asmeniškai nagrinėjau bylas, dalyvaudavau procesuose. Visuomenė neturėtų turėti priekaištų dėl kokių nors nesklandumų tuo laikotarpiu“, – žiniasklaidai teigė V.Greičius.

Apie įpėdinį nesvarstė

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, Seimas pakeitė savo poziciją ir beveik vieningai balsavo už jo atleidimą, buvęs LAT pirmininkas teigė susilaikysiantis nuo komentarų.

„Aš esu teisėjas, nenoriu nieko spėlioti, komentuoti ar leistis į kokias nors diskusijas. Nenorėčiau būti apkaltintas politikavimu“, – kalbėjo V.Greičius. Dar penkerius metus liksiantis teisėjauti LAT, V.Greičius teigė nemąstęs, kas galėtų jį pakeisti pirmininko poste, bet tikėjosi, kad valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė priims teisingą sprendimą. 

LAT pirmininką penkerių metų kadencijai skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min