Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 19d. 13:40

Seimas pakeitė neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiavimo tvarką

Seimas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas

Gyventojų darbo užmokesčiui taikomas neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD) bus nustatomas atsižvelgiant tik į gyventojo per metus gautas apmokestinamąsias pajamas.

Seimas ketvirtadienį priėmė atitinkamas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas: už tai balsavo 83 Seimo nariai, o susilaikė vienas parlamentaras, teigiama Seimo pranešime.

Į visų gyventojų NPD nebus įskaitytos neapmokestinamosios pajamos – pensijos, pašalpos, tam tikros palūkanos, rentos, pajamos iš individualios veiklos ir turto (buto, automobilio) pardavimo, gyvybės draudimo išmokos, jeigu jos nebus didesnės negu įmokos, loterijų ir azartinių lošimų laimėjimai, sporto varžybų prizai.

Seimas taip pat nustatė didesnį NPD asmenims su negalia: iki 25 proc. darbingiems asmenims NPD sieks 100 litų daugiau negu numatyta dabar – iš viso 800 litų.

Pataisos taip pat numato, kad 800 litų dydžio NPD bus taikomas ir senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems didelių specialiųjų poreikių asmenims bei gyventojams su sunkiu neįgalumu.

Metinis NPD negali būti didesnis negu 5,64 tūkst. litų, jeigu gyventojo metinės pajamos neviršija 9,6 tūkst. litų, o jeigu viršija, NPD mažėja.

Pavyzdžiui, asmeniui, kurio su darbo santykiais susijusios pajamos neviršija 800 litų per mėnesį, taikomas 470 litų NPD per mėnesį, jeigu gaunama 1 tūkst. litų, NPD sieks 430 litų, jeigu 2 tūkst. litų – 230 litų, o gaunant 3150 litų, NPD nebetaikomas.

Jeigu šeimoje auga trys vaikai, prie taikomo NPD pridedama už pirmą vaiką 100 litų, o už kitus – po 200 litų.

Tvirtindamas 2009 metų biudžetą, Seimas pakeitė iki tol galiojusią NPD skaičiavimo tvarką ir buvo nustatęs, kad į gyventojo metinių pajamų sumą, kuri lemia darbo užmokesčiui taikomą NPD, įskaitomos tiek apmokestinamosios, tiek ir tam tikros neapmokestinamosios pajamos.

Temos: 1 Mokesčiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min