Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas palaimino LEO LT reorganizavimo arba likvidavimo kelią

Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu.
Photos.com / Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas antradienį pritarė įstatymų pataisomis, kuriomis LEO LT valdyme daugiau teisių suteikiama valstybei. Pasak laikinai energetikos ministro pareigas einančio Arvydo Sekmoko, artimiausiu metu bus šaukiamas neeilinis LEO LT akcininkų susirinkimas, kuriame bus sprendžiamas šios bendrovės likimas.

Priėmus Atominės elekrinės įstatymo, Civilinio kodekso (CK), Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių įstatymo bei Valstybės ir savivaldybių turto valdymo bei disponavimo įstatymo pakeitimus, sukurta teisinė galimybė valstybei priklausančią LEO LT akcijų dalį padidinti iki dviejų trečdalių – arba iš naujo įvertinant įneštą turtą, arba papildomai investuojant. Taip padidinama valstybės įtaka šioje bendrovėje.

LEO LT reorganizuoti pakaks valstybės balsų – tai užtikrina CK ir Strateginę reikšmę valstybei turinčių įmonių įstatymų pakeitimai, kuriais nurodoma, kad strateginę reikšmę turinčios įmonės galės būti likviduotos pusės valdybos balsų dauguma.

Taip pat pagal įstatymą numatoma, kad nacionalinis investuotojas (šiuo metu – LEO LT) nei naujos atominės elektrinės, nei elektros jungčių į Švediją nestatys.

Opozicija Vyriausybę kaltino neveiklumu

Seimo opozicija iš paskutiniųjų priešinosi šiems įstatymų pakeitimams – esą taip galutinai įteisinamas LEO LT sandoris, o Vyriausybė toliau nesiims jokių veiksmų šiam dariniui likviduoti.

Anot „darbiečių" ir „tvarkiečių",  kalbos, kad teisiniu būdu naikinant LEO LT sukūrimo sutartį bus bylinėjamasi Stokholmo arbitraže, o pakeičiant įstatymus to galima išvengti, yra nieko vertos –  naivu tikėtis, kad „NDX energija“ nesikreips dėl teisių pažeidimo. Manau, kad „NDX energija“ neturėtų eiti prieš visuomenės valią ir interesus, prieš prezidentės nuostatas, – įsitikinęs Arvydas Sekmokas.

Socialdemokratų iškeltas argumentas – naują atominę jėgainę patikint statyti iš užsienio atėjusiam strateginiam investuotojui, į užsienio privataus kapitalo rankas įplauks didelė Lietuvos biudžeto dalis: esą atominė elektrinė atsiperka per kelis dešimtmečius, todėl „labdaros“ ir gerų finansinių sąlygų Lietuvai laukti neverta.

Likimą nuspręs artimiausiu metu

Laikinai einantis energetikos ministro pareigas A.Sekmokas džiaugėsi, kad Seimas, priimdamas šiuos įstatymus,  Vyriausybei davė reikiamus instrumentus įgyvendinti Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą ir užtikrtinti visuomenės interesą valdant Lietuvos energetikos ūkį.

„Dabar kviesime neeilinį akcininkų susirinkimą, kuriame tikimės, kad pavyks padaryti bendrą sprendimą dėl LEO LT likvidavimo ar reorganizavimo. Tokie yra mūsų lūkesčiai“, – žurnalistams teigė A.Sekmokas.

Tikisi, kad „NDX energija" pritars LEO LT likvidavimui

Jis teigė tikintis, kad pavyks priimti bendrą abiejų akcininkų sprendimą dėl tolesnės šios bendrovės ateities ir taip Lietuva išvengs bylinėjimosi Stokholmo arbitražo teisme bei kompensacijos „NDX energijai“ mokėjimo.

„Manau, kad „NDX energija“ neturėtų eiti prieš visuomenės valią ir interesus, prieš prezidentės nuostatas. Buvo įvairių manevrų ir, kol nebuvo priimti įstatymai, galėjo būti vienaip, o dabar tikiuosi, kad pamatysime tikrąsias reakcijas“, – kalbėjo A.Sekmokas.

Pasak jo, įstatymų pakeitimais nustatytas dviejų trečdalių dydžio Vyriausybės valdomas LEO LT akcijų paketas bet kokiu atveju užtikrintų reikiamą atstovavimą valstybės interesams ir elektros ūkio valdymą.

Šiuo metu valstybei priklauso 61,7 proc. LEO LT akcijų, o „NDX energija“ valdo 38,3 proc. akcijų paketo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min