Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 21d. 15:53

Seimas: A.Valantinas neatliko savo pareigų

D.Kedys ir A.Valantinas
„Lietuvos žinių“ nuotr. / D.Kedys ir A.Valantinas

Seimas ketvirtadienį priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino parlamentinio tyrimo dėl aplinkybių, susijusių su Drąsiaus Kedžio skundų tyrimu, išvadas. Tuo pačiu dokumentu pripažinta, kad generalinis prokuroras Algimantas Valantinas netinkamai vykdė savo pareigas.

Už nutarimą balsavo 47 parlamentarai, prieš – nė vienas, 5 susilaikė. 

Dokumento tekste rašoma, kad vyriausiasis šalies prokuroras „nesugebėjo tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo bei netinkamai vykdė teisės aktuose jam numatytas pareigas“. Taip pat pripažįstama, kad savo darbą netinkamai atliko tie Generalinės prokuratūros, Kauno miesto apylinkės prokuratūros ir Kauno apygardos prokuratūros pareigūnai, kurie tyrė ir kontroliavo minėtą ikiteisminį tyrimą. 

Nutarimu taip pat patvirtintos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) parlamentinio tyrimo išvados dėl Kauno pedofilijos bylos tyrimo. Jose nurodoma, kad šis tyrimas atliktas aplaidžiai, neoperatyviai ir nekvalifikuotai. Esą dėl pareigūnų neveikimo nebuvo užkirstas kelias dviejų žmonių nužudymui. Išvadose taip pat užsimenama, kad prastai dirbo Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai. 

Balsavo tik keli opozicijos atstovai 

Balsavime dėl Seimo nutarimo dalyvavo vos 52 parlamentarai, mat didžioji dalis opozicijos politikų kiek anksčiau ketvirtadienį paliko posėdžių salę. Ji teigė taip reagavę į posėdžio pirmininko, Seimo vicepirmininko liberalcentristo Raimundo Šukio elgesį. Jis esą neleido pakartotinai balsuoti dėl parlamento kreipimosi į Konstitucinį Teismą, kurio būtų prašoma įvertinti šalies gydymo įstaigų pertvarką. Tačiau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Saulius Stoma užsiminė, jog toks opozicijos elgeys gali būti susijęs su nenoru balsuoti dėl A.Valantino likimo. 

Prieš balsavimą dėl Seimo nutarimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Audrius Endzinas klausė, ar nėra galimybės, kad parlamento opozicija grįžtų į salę dėl šio svarbaus balsavimo. Tačiau posėdžiui vadovaujantis parlamento vicepirmininkas Algis Kašėta informavo, kad apie tai su opozicijos atstovais kalbėta per anksčiau surengtą seniūnų sueigą.  

„Jų apsisprendimas toks, kokį matome“, – sakė A.Kašėta pustuštei salei. Tiesa, Mišrios parlamentarų grupės narė Rita Baškienė akcentavo, kad keturi šios grupės parlamentarai yra salėje ir balsuos. 

Pasisakydami prieš balsavimą kai kurie Seimo nariai, kaip ir anksčiau, akcentavo, jog svarbiausias ne prokuratūros vadovų likimas, o visos sistemos „sveikata“.Pasisakydami prieš balsavimą kai kurie Seimo nariai, kaip ir anksčiau, akcentavo, jog svarbiausias ne prokuratūros vadovų likimas, o visos sistemos „sveikata“. 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Saulius Pečeliūnas ragino parlamentarus susimąstyti apie pasekmes, kurios lauktų priėmus TTK išvadas patvirtinantį Seimo nutarimą. „Byla juk dar nepasiekė teismo, teismas dar neįvyko“, – kalbėjo S.Pečeliūnas, tvirtindamas, kad dar per anksti spręsti, kad Kauno pedofilijos byloje yra teisus, o kas ne, ir ragino nesivadovauti ambicijomis. Politikas sakė besibaiminantis, ar po šio sprendimo Lietuvoje dar egzistuos nepriklausoma Generalinė prokuratūra. 

Tuo metu posėdyje dalyvavęs opozicinės frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Jonas Ramonas akcentavo, kad generalinis prokuroras jau seniai turėjo atsistatydinti. Jis stebėjosi prezidentės kantrybe, kodėl Dalia Grybauskaitė dar neparagino A.Valantino atsistatydinti.  

Nulemtas A.Valantino likimas?

Pasak parlamento TTK pirmininko Stasio Šedbaro, Seimui priėmus nutarimą, kuriuo neigiamai vertinamas A.Valantino darbas, jo tolesnis darbas generalinio prokuroro poste „sunkiai įsivaizduojamas“. 

Tuo tarpu TTK narys R.Šukys teigė, jog Seimo sprendimas dėl A.Valantino, nėra pagrindas jam atsistatydinti, mat parlamentarai konstatavo prokuroro darbo trūkumus konkrečioje byloje ir nevertino jo tinkamumo apskritai eiti savo pareigas.

A.Valantinas perdavė, kad Seimo nutarimo nekomentuoja.  

Visa Kauno pedofilijos bylos istorija iškilo aikštėn, kai pernai spalį Kaune buvo nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė. Jie buvo tarp penkių asmenų, kuriuos kaunietis D.Kedys kaltino prisidėjus prie jo mažametės dukrelės ir jos pusseserės tvirkinimo. Vyras dėl šių įtarimų dar 2008-aisiais kreipėsi į teisėsaugą, tačiau bylos ikiteisminis tyrimas tęsiasi iki šiol. D.Kedys yra dingęs, teisėsauga yra paskelbusi jo paiešką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min