Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms

Seime
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seime
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas, 57 parlamentarams balsavus už ir 3 susilaikius, po svarstymo pritarė Švietimo mokslo ir kultūros komiteto patobulintam Visuomenės informavimo įstatymo pataisų projektui.

Svarstomomis pataisomis siūloma nustatyti, kad Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas būtų pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas – konkurso tvarka teikti paramą viešosios informacijos rengėjų kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams.

Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad fondui ir jo administracijai, vadovautų direktorius, kurį į pareigas skirtų ir atleistų iš pareigų fondo visuotinis dalininkų susirinkimas viešo konkurso būdu 5 metų laikotarpiui. Tas pats asmuo fondo direktoriumi galėtų būti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Numatoma, kad fondui pateiktus kultūrinius ir šviečiamuosius projektus vertintų nepriekaištingos reputacijos ekspertai, turintys aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir ne mažesnę nei 5 metų patirtį visuomenės informavimo, kultūros ar švietimo srityse. Ekspertai būtų skiriami 2 metų laikotarpiui, tas pats asmuo negalėtų būti ekspertų grupės nariu daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Projekte numatyta, kad visi ekspertai ir fondo tarybos nariai prieš pradėdami eiti atitinkamas pareigas turėtų pateikti nešališkumo deklaraciją ir pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą.

Siūloma, kad ekspertais negalėtų būti kultūros ir meno organizacijų vadovai, jų pavaduotojai, jų įsteigtų įstaigų vadovai, fondo administracijos darbuotojai, asmenys, kurių artimi asmenys, kaip jie apibrėžti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatyme, yra susiję su Fondo dalininkais darbo, autorinių sutarčių ar kitais sutartiniais santykiais.

Projekte numatyta, kad fondo tarybą sudarytų 7 nariai. Po vieną narį į tarybos sudėtį deleguotų: Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų draugija bendru sutarimu, Interneto žiniasklaidos asociacija, Kultūros ministerija ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Fondo tarybos nariai privalėtų būti nepriekaištingos reputacijos, turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, išmanyti kultūros ir žiniasklaidos raidos procesus. Tarybos nariais negalėtų būti fondo administracijos darbuotojai ir fondo ekspertai.

Siūloma, kad tarybos nario kadencija truktų trejus metus. Tas pats asmuo negalėtų būti fondo tarybos nariu daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Fondo tarybai vadovautų fondo tarybos pirmininkas. Jį fondo taryba rinktų iš savo narių fondo tarybos kadencijos laikotarpiui.

Fondo tarybos nariai privalėtų būti nepriekaištingos reputacijos, turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, išmanyti kultūros ir žiniasklaidos raidos procesus.

Projekte numatyta, kad visi ekspertai ir fondo tarybos nariai prieš pradėdami eiti atitinkamas pareigas turėtų pateikti nešališkumo deklaraciją ir pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą.

Numatoma, kad fondas konkurso tvarka remtų viešosios informacijos rengėjų kultūrinius ir šviečiamuosius projektus pagal 6 programas: periodiniai kultūros ir meno leidiniai; nacionalinės periodinės spaudos; regioninės periodinės spaudos; nacionalinės radijo ir televizijos; regioninės radijo ir televizijos; internetinės žiniasklaidos (informacinės visuomenės informavimo priemonių);

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo 2015 m. sausio 1 d. Iki to laiko Vyriausybė ir Kultūros ministerija turėtų parengti ir patvirtinti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min