Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas pradeda rudens sesiją

Pirmoji Seimo rudens sesija
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Seimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį šalies Seimas pradėjo rudens sesiją, o jo vadovė Irena Degutienė pristatė šios sesijos prioritetus ir svarbiausius darbus. Tarp jų – 2012 metų valstybės biudžeto tvirtinimas ir finansų konsolidavimas, energetika, socialinės apsaugos sistemos pertvarka, nacionalinis saugumas ir gynyba bei kova su korupcija.

Seimo Pirmininkė atkreipė dėmesį, kad į Seimo rudens sesijos darbų programą įtraukta apie 700 teisės aktų projektų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė į programą pasiūlė įtraukti 21 pagrindinį teisės akto projektą, Vyriausybė – 155, Seimo frakcijos ir Seimo nariai – per 500 pagrindinių teisės aktų projektų.

Seimo pavasario sesijos metu buvo surengti 55 Seimo posėdžiai. Priimta 230 įstatymų, 75 nutarimai, 12 kitų teisės aktų – iš viso 317. Rudens sesijos metu planuojama surengti 48. „Reikėtų turėti omenyje tai, kad priimtų teisės aktų skaičius bus mažesnis todėl labai aiškiai reikia kiekvienam iš mūsų įvardinti prioritetus ir griežtai jais vadovautis. Įdomu tai, kad nemažą dalį projektų į sesijos darbų programą siūlo būtent valdančiosios koalicijos frakcijos“, – sakė šeštadienį kalbėjo I.Degutienė.

Popiet Seime rengiamas iškilmingas minėjimas, skirtas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimo ir diplomatinių santykių atnaujinimo 20-mečiui paminėti.

Minėjime kalbės prezidentė D.Grybauskaitė, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, kiti to meto politikai, į minėjimą pakviesti pirmieji užsienio valstybių diplomatai, 1991–1992 metais rezidavę Lietuvoje, taip pat ir pirmieji Lietuvos atstovai užsienyje po nepriklausomybės atkūrimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min