TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas priėmė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymą: užsieny išduos laikinas korteles

Lietuvos Respublikos pasas
Migracijos valdybos nuotr. / Lietuvos Respublikos pasas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas priėmė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymą, įsigaliosiantį nuo kitų metų kovo 2 d.

Įstatyme įtvirtinta, kad asmens tapatybės kortelę ir pasą išduoda ir keičia teritorinės policijos įstaigos (galiojančiuose teisės aktuose nustatyta, kad asmens tapatybės kortelę ir pasą išduoda, keičia vidaus reikalų ministro įgaliotos institucijos), o Lietuvos Respublikos konsuliniame statute nustatytomis sąlygomis – Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos.

Nustatyta, kad užsienyje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių pageidavimu jiems gali būti išduodama asmens tapatybės kortelė.

Taip pat nustatyta, kad asmens tapatybės kortelė, išduota piliečiui iki 16 metų galioja ne ilgiau kaip 5 metus; nuo 16 iki 75 metų galioja 10 metų, išduota piliečiui nuo 75 metų – 20 metų.

Naują pasą ar naują asmens tapatybės kortelę gali ir piliečio rašytiniame prašyme nurodytas asmuo, be to, nereikia pateikti jau pasibaigusio galiojimo dokumento.

Nuo 2016 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos konsulinę įstaiga galės išduoti laikiną kelionės dokumentą – laikiną pasą, galiojantį ne ilgiau kaip 1 metus, jei pilietis būdamas užsienio valstybėje, praranda asmens tapatybės kortelę ar pasą, baigiasi jų galiojimo laikas.

Iki šiol asmens tapatybės kortelių ir pasų išdavimą, keitimą Lietuvos Respublikos piliečiams reglamentavo Asmens tapatybės kortelės ir Paso įstatymai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pasas

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min