TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas priėmė ateinančių metų „Sodros“ biudžetą su 2,7 mlrd. Lt skyle

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas palaimino ateinančių metų „Sodros“ biudžetą su 2,7 mlrd.Lt deficitu. „Už“ balsavo 67, „prieš“ 57, susilaikė 2 parlamentarai.

Planuojama, kad 2010-aisiais „Sodros“ pajamos sieks  9,886 mlrd. Lt., o išlaidos – 12,593 mlrd. Lt. Kitais metais pensijoms išmokėti skiriama 7,636 mlrd. Lt, ligos ir motinystės (tėvystės) pašalpoms – 1,695 mlrd. Lt, o išmokoms dėl profesinių ligų ir nelaimingų atsitikimų darbe – 49,7 mln. Lt.

Opozicija įnirtingai priešinosi šiam „Sodros“ biudžetui. Esą skaičiuodama trūkstamus pinigus, valdžia neatsižvelgia į svarbiausią faktorių – žmogų. „Valdantieji be skrupulų apiplėšia Lietuvos žmones, mažiausiai socialiai apsaugotus pensininkus. Tam negalima pritarti“, – įsijautęs aiškino opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis.

Tikisi, kad prezidentė nepasirašys

Jam atkirsdami konservatoriai beveik vienbalsiai kartojo, kad „Sodros“ biudžete ateinančiais metais ir taip bus 2,7 mlrd. Lt trūkumas. O jei socialinės išmokos ar pensijos nebūtų buvusios sumažintos, jis siektų 5 mlrd. Lt ir tokiu atveju pensijos bei kitos išmokos gerokai vėluotų.

Andrius Kubilius po balsavimo dėkojo pensininkams ir pagyvenusiems žmonėms už kantrybę ir supratimą. „Tie, kurie čia raudate tokiomis ašaromis, kurios akivaizdžiai rodo, kad trūksta supratimo ir sąžiningumo, noriu priminti, kad socialdemokratų valdžia pensijas pakėlė 180 Lt ir taip išnaudojo visą „Sodros“ rezervą, o mes vidutiniškai mažiname 25 Lt“, – kalbėjo premjeras.

Tuo tarpu socialdemokratas Vytenis Andriukaitis išreiškė viltį, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė nepasirašys nei pensijų mažinimo įstatymo, nei ateinančių metų „Sodros“ biudžeto.

Mažės pensijos

Seimas, prieš patvirtindamas ateinančių metų „Sodros“ finansinius rodiklius, priėmė teisės aktus, kuriais nuo 2010 m. pradžios iki 2011 m. pabaigos bus mažinamos pensijos bei kitos socialinės išmokos.

Pensijos priklausomai nuo jų dydžio mažės nuo 2,7 iki 12,4 proc, o dirbantiems pensininkams bus mažinamos net iki 70 proc. Nebus liečiamos tik pačios mažiausios (650 Lt ir mažesnės) pensijos.

Apkarpytos ir valstybinių pensijų gavėjų pajamos – maksimali bendra suma sumažinta beveik 435 Lt ir galės siekti ne daugiau nei 2824 Lt.

Įvestos bedarbių pašalpų „lubos“

Mažesnę sumą gaus ir mirusių išmokų gavėjų artimieji – jiems bus išmokėta velionio pensija ar kita išmoka už mirties mėnesį (jei jis jos dar bus negavęs) bei pensija ar socialinė išmoka už dar vieną mėnesį. Iki šiol buvo mokama už du ateinančius mėnesius.

Taip pat nuo liepos 1 d. mažės motinystės (tėvystės) išmokos: pirmaisiais vaiko auginimo metais bus mokama 90 proc. gauto atlyginimo, o antraisiais – iki 75 proc. Karpomos ir išmokos vaikams – jos bus mokamos tik tiems tėvams, kurie negauna motinystės (tėvystės) pašalpų, išskyrus tuos atvejus, kai gaunama pastaroji pašalpa yra mažesnė nei 525 Lt.

Nustatyta bedarbių pašalpų viršutinė riba – jos negalės būti didesnės nei 650 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min