TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas pritarė E.Žirono skyrimui Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku

Apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seimas pritarė teisėjo Egidijaus Žirono skyrimui Lietuvos apeliacinio teismo (AT) pirmininku.

Slapto balsavimo metu „už“ buvo 87 parlamentarai, 10 Seimo narių buvo „prieš“. 

Kaip teigiama Seimo pranešime, Lietuvos Konstitucijoje įtvirtinta, kad Apeliacinio teismo teisėjus, o iš jų – pirmininką, skiria Prezidentas Seimo pritarimu.

Birželio 22 d. Prezidento vyriausioji patarėja Solveiga Cirtautienė, pristatydama Seimui Pre­zi­den­tės Dalios Grybauskaitės dekretą dėl E.Žirono skyrimo Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku, akcentavo, kad D.Grybauskaitės vie­na iš pri­ori­te­ti­nių sri­čių yra „teis­mų veik­los ko­ky­bės ge­ri­ni­mas per pre­ci­ziš­ką, prin­ci­pin­gą tei­sė­jų sky­ri­mą, at­ran­ką ir veiks­nių, ga­lin­čių kel­ti ko­rup­ci­jos ri­zi­ką, ša­li­ni­mą. Taip pat sis­te­min­gą ro­ta­ci­jos prin­ci­po įgy­ven­di­ni­mą vi­sų gran­džių teis­muo­se bei aukš­čiau­sios kva­li­fi­ka­ci­jos ir re­pu­ta­ci­jos rei­ka­la­vi­mus kiek­vie­nam kan­di­da­tui kė­li­mą, taip pat tei­sė­jų mo­ty­va­ci­jos di­di­ni­mą tam, kad pa­tys tei­sė­jai siek­tų kuo ak­ty­viau da­ly­vau­ti ne tik vyk­dant tei­sin­gu­mą, bet, jaus­da­mi at­sa­ko­my­bę už vi­są teis­mų sis­te­mą, vi­si kar­tu pri­si­dė­tų prie pa­si­ti­kė­ji­mo teis­mais di­di­ni­mo ir teis­mų veik­los to­bu­li­ni­mo“.

E.Žironas 1981 m. baigė Vilniaus universitetą ir įgijo teisininko kvalifikaciją. 1981–1986 m. Teismo ekspertizės institute, Trasologinių–balistinių ekspertizių laboratorijoje ėjo eksperto stažuotojo, mokslinio bendradarbio, vyr. eksperto, vedėjo pavaduotojo pareigas. 1986–1992 m. – Vilniaus miesto Naujosios Vilnios rajono liaudies teismo (Vilniaus miesto 4–ojo teismo) teisėjas, nuo 1987 m. – šio teismo pirmininkas. 1992–1994 m. dirbo UAB „Litbaum“ juristu, vyr. juriskonsultu. 1995–1999 m. – advokatas. 1999–2009 m. ėjo Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas, nuo 2009 m. iki šiol dirba Lietuvos apeliacinio teismo teisėju.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pirmininkas Seimas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min