TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas purtosi „juodųjų paskolų“

Seimas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Paskolas parlamente galimai gaudavo ne tik pusės milijono litų pasisavinimu įtariamos Seimo buhalterijos kasininkės Reginos Petkelienės draugė, bet ir kai kurie Seimo nariai.

Sutikusi bendradarbiauti su ikiteisminį tyrimą atliekančiais pareigūnais, R.Petkelienė papasakojo apie nuo 2006-ųjų Seime veikusį „paskolų banką“. Seimo nariams ir parlamento darbuotojams ji esą skolinusi pinigų iš kasos, tikina turėjusi ir tai patvirtinančius kasos orderius – iš viso už 120 tūkst. litų.

„Tai gali būti paprasčiausias muilo burbulas. Netelpa į sveikos logikos rėmus“, – LŽ paprašytas pakomentuoti R.Petkelienės versiją tepasakė Seimo pirmininko pavaduotojas liberalsąjūdietis Algis Kašėta ir pridūrė, kad informacijos esama per mažai, kad tai būtų galima vertinti išsamiau. Atsisakė į samprotavimus leistis ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Nieko panašaus net nesu girdėjęs, bet jeigu tokia prielaida pasitvirtins, tokio tautos atstovo vieta tik kalėjime, – teigė V.Mazuronis.

Vienintelis visuose Seimuose dirbęs socialdemokratas Česlovas Juršėnas vakar tikino, kad panašių atvejų neprisimenąs. „Paskalų dabar yra visokių, tačiau tai buvo maloni, draugiška moteris, kuri, kai buvau Seimo pirmininkas, siūlydavosi algą atnešti man į kabinetą, tačiau visada į kasą eidavau pats“, – tikino Č.Juršėnas. Neteko jam matyti, kad koks seimūnas būtų prašęs „paskolos“, nes prie kasos langelio, kuris įrengtas atskiroje patalpoje, būdavo einama tik po vieną.

Kiek plačiau kalbėjo opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis, klausiamas, kaip būtų elgiamasi, jei paaiškėtų, kad „paskolas“ ėmė kuris nors „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narys. „Nesvarbu, ar mūsų, ar ne mūsų frakcijai priklausantis Seimo narys būtų taip daręs, tai būtų nusikaltimas, o nusikaltėliai, jei tai įrodoma teisme, turi sėdėti kalėjime. Nors, rimtai kalbant, nelabai įsivaizduoju, kad tokių atvejų galėjo nutikti, – sakė V.Mazuronis. – Nieko panašaus net nesu girdėjęs, bet jeigu tokia prielaida pasitvirtins, tokio tautos atstovo vieta tik kalėjime.“

V.Mazuronis stebėjosi, kaip galėjo atsirasti šimtatūkstantiniai Seimo kasos trūkumai ir apie tai nežinojo niekas daugiau, išskyrus pačią kasininkę. Jo manymu, tai turėjo būti buvusi organizuota veikla. Ir būtina išsiaiškinti, kas apie tokius atvejus Seimo kanceliarijoje ar jos Finansų departamente žinojo.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min