TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas ratifikavo susitarimą tarp Lietuvos ir Latvijos dėl buvusios SSRS draudimo darbo stažo įskaitymo

Rinkimų akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seimas ratifikavo susitarimą tarp Lietuvos ir Latvijos dėl buvusios SSRS draudimo stažo įskaitymo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas, visiems 83 balsavime dalyvavusiems parlamentarams vieningai balsavus už, ypatingos skubos tvarka priėmė europinį Įstatymą dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Latvijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl buvusios SSRS draudimo stažo įskaitymo ratifikavimo.

Ratifikavus susitarimą bus išvengta stažo, įgyto buvusios SSRS teritorijoje, dvigubo įskaitymo, kai šis stažas gali būti įskaitomas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje.

„Lietuvai ir Latvijai tapus Europos Sąjungos (ES) narėmis buvo pradėti tiesiogiai taikyti ES reglamentai dėl socialinės apsaugos sistemų koordinavimo.

Juose yra draudžiama skirti kelias pensijas už vieną ir tą patį draudimo laikotarpį, tačiau nenumatoma, kaip turi būti skaičiuojamas darbo stažas, padarytas buvusios SSSRS teritorijoje, jei už tokį stažą pensija gali būti paskirta keliose valstybėse narėse.

Pagrindinės susitarimo nuostatos numato, kad buvusio SSSRS draudimo stažą įskaito tik ta valstybė, pagal kurios teisės aktus įgytas draudimo stažas yra ilgesnis.

Jeigu draudimo stažą, įgytą Lietuvos ir Latvijos teritorijoje trukmė vienoda, tokiu atveju stažą įskaito valstybė, pagal kurios teisės aktus asmuo buvo apdraustas vėliausiai“, – pristatydamas projektą sakė l. e. p. socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas 2012 m. gegužės 16 d. Vilniuje buvo pasirašyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Latvijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl buvusios SSSR draudimo stažo įskaitymo.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min