Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas remontą baigė laiku, ne visi liko patenkinti

Pirmieji Seimo rūmai po remonto
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pirmieji Seimo rūmai po remonto
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per du mėnesius planuotas atlikti kapitalinis Seimo I rūmų ketvirto aukšto remontas baigtas laiku. Pirmadienį visi parlamentarai jau turės galimybę normaliai dirbti dar dažais kvepiančiuose kabinetuose. Tuo tarpu Seimo Bendrųjų reikalų departamento direktorius Antanas Dimaitis jau planuoja darbus kitoms pertraukoms tarp Seimo plenarinių posėdžių – ketinama iki 2013-ųjų metų vidurio atnaujinti ir likusius tris I rūmų aukštus.

Remontas baigtas anksčiau

Trečiadienį baigsiantis derinti popierius su statybininkais ir priimsiantis darbus Seimo Bendrųjų reikalų departamento vadovas patenkintas: visi planuoti darbai atlikti gerai ir laiku.

„Viską mes baigėme. Dabar vyksta apgyvendinimas ir sistemų derinimas. Praktiškai eina statybininkas ir žiūri, ar atsikraustydamas niekas niekur nubraukt ko nors nesuspėjo su kokia dėže ar alkūne. Sąlygose statybininkams buvo parašyta, kada turi baigti darbus. Tas terminas – rugsėjo 1 diena. Baigė darbus iš esmės rugpjūčio 25 dieną“, – trečiadienį 15min.lt sakė jis.

Pats prižiūrėjęs statybas A.Dimaitis prisipažįsta, kad su remontu labai skubėta, dirbta kone ištisomis paromis, savaitgaliais. Tokie darbo tempai Bendrųjų reikalų departamento vadovui nelabai patinka, bet jis sutinka, kad Seimo darbai dėl renovacijos negali būti trukdomi.

Numatytų pinigų remontui pakako ir netgi liko, o už likutį Seimas nusprendė sutvarkyti ir I rūmų valgyklą, paliekant tik bufetą, o kitas patalpas paverčiant darbo kabinetais, sale.

Sutartis su Seimą remontuojančia įmone buvo pasirašyta beveik 4, 5 mln. litų sumai, dabar darbų priimta už 3, 2 mln.litų. Darbininkai dar skaičiuos, kiek darbų padaryta papildomai, tačiau sutartyje numatyta suma nebus viršyta, sako A.Dimaitis.

„Pas mus dar nei karto nebuvo taip, kad kas nors norėtų viršyti sumą, kuri sutarta“, – tvirtino jis.

Ne visi parlamentarai patenkinti

Nors daugelis į atnaujintus kabinetus besikeliančių parlamentarų patenkinti būsimomis darbo sąlygomis, jau kyla ir nepasitenkinimo. Labiausiai parlamentarus trikdo matinio stiklo durys ir vietoj parketo paklota kiliminė danga.

„Viskas gražiai padaryta, tik nesuprantu, kodėl nuluptas parketas. Aš savo namuose jo nebūčiau nuėmęs, ypač, kai dabar kiliminė danga tiesiai ant betono klota. Medis šilumą tikrai geriau sulaiko“, – pirmuosius remonto trūkumus fiksavo Seimo narys Vidmantas Žiemelis.

Tačiau Seimo Bendrųjų reikalų departamento vadovas atkerta, kad kol kas iš parlamentarų tiesioginių pastabų dėl remonto trūkumų nesulaukęs, o parketo esą niekaip nebuvo įmanoma išsaugoti.

„Tas parketas jau buvo nugyvenęs, jame buvo vinys išlindusios, jis šlifuotas buvo daugybę kartų. Jis irgi turi tikrą ribą, kiek gali išgyventi. Po apačia kitas aukštas, negali būti šalta kojoms, kai apačioje yra šildoma patalpa“, – šypsojosi jis.

Buvo likusios tik betoninės perdangos ir plikos sienos, o visa kita nauja, – sako A.Dimaitis. Stiklines duris, pasak A.Dimaičio, nutarta dėti žiūrint į kitų šalių patirtį ir siekiant išplėsti koridoriaus erdves.

„Suomijos naujajame parlamente išvis visos durys yra skaidraus stiklo. Ten praktiškai pro kiekvienas duris matai, ką veikia parlamentaras. Mes nusprendėme dėti neskaidraus stiklo duris tam, kad koridorius vizualiai padidėtų ir būtų apšviestas natūralia šviesa iš šonų“, – aiškino jis.

A.Dimaitis įsitikinęs, parlamentarams dabar bus dirbti daug patogiau, nors jo nestebintų, jei pradėjus darbus kas nors rastų ir mažų trūkumų.

Du trečdaliai Seimo I rūmų ketvirtame aukšte įsikūrusių parlamentarų jau susinešė savo daiktus į atnaujintus kabinetus, kiti tai ketina padaryti kitą savaitę.

Nebkvėpuos dulkėmis

A.Dimaitis pasakoja, kad remontuojant Seimo I rūmų pakeista absoliučiai viskas. „Buvo likusios tik betoninės perdangos ir plikos sienos, o visa kita nauja“, – sako A.Dimaitis.

Pasak jo, dabar kiekviename kabinete įrengta po kondicionierių, įrengta rekuperacinė sistema. Visi kondicionieriai sujungti į bendrą sistemą.

„Nebereikės kvėpuoti dulkėmis ir nereikės kvėpuoti patiems savęs. Kiekvienas Seimo narys galės atskirai valdyti kondicionierius, tačiau ir mes galėsime pasijungti prie sistemos ir matyti, kas pamiršo išjungti arba nustatyti, kada turėtų įsijungti vėsinimas“, – pasakoja A.Dimaitis.

Kiek pavyks sutaupyti atnaujinus energetinius įrenginius ir apšiltinus pastatą, kol kas nežinoma. Pirmuosius sutaupymus ketinama suskaičiuoti jau rudenį.

„Vienas iš esminių dalykų buvo pastato šiltinimas. Langai šildo ir pačios sienos apšiltintos, nes išvis prieš tai jos nebuvo apšiltintos. Šiltinimą sienų dėjome iš vidaus. Tai nėra efektyviausias būdas, bet nėra kitos išeities, nes Kultūros paveldo departamentas neleidžia nė kiek liesti fasado“, – aiškino Seimo Bendrųjų reikalų departamento vadovas.

Tuo tarpu ekologijai remontuojant Seimą daug dėmesio neskirta: „Naudotos normalios statybinės medžiagos, kiek ekologiškos, kiek neekologiškos – sunku pasakyti. Yra kai kurios, kurios tikrai ekologiškos“, – paklaustas, ar Seimas paisė ekologijos, atsakė A.Dimaitis.

Planuoja tęsti remontus

Seimo Bnedrųjų reikalų departamento vadovas neslepia: sutvarkius Seimo I rūmų ketvirtą aukštą, norėtųsi taip atnaujinti ir kitus tų pačių rūmų aukštus.

„Yra toks planas padaryti viską iki pirmininkavimo ES, bet matysim, kaip tas pasiseks. Tam reikėtų, ko gero, kokių 8 mln. litų norint visą pastatą sutvarkyti, iskyrus jau sutvarkytas Kovo 11-osios ir Konstitucijos sales“, – sakė jis.

Tai valstybės prestižo klausimas. Apleistose patalpose nėra gražu priimti užsienio svečius. A.Dimaitis supranta, kad sunkmečiu rasti pinigų naujiems remontams, tačiau dar įžvelgia galimybę tęsti renovaciją, pardavus Seimo viešbutį Fabijoniškėse ir poilsines.

„Jei pavyktų parduoti Seimo objektus, būtų skirtos lėšos ir darytume kitus etapus per vertikalę. Šiluminį mazgą reikia keisti, ir vieną ar kitą pusę remontuoti“, – aiškino jis.

Pasak pašnekovo, Seimo remontas nebus derinamas prie artėjančių Seimo rinkimų – svarbu, pastatą sutvarkyti iki Lietuvos pirmininkavimo ES 2013-aisiais.

„Tai valstybės prestižo klausimas. Apleistose patalpose nėra gražu priimti užsienio svečius, o čia vyks daugybė renginių. Ir Seimo pirmininkės tokia muononė mums žinoma, kad susitvarkyti reikia“, – dėstė A.Dimaitis.

Pasak jo, šiuo metu Valstybės turto bankas jau susitaręs dėl 25 butų Seimo viešbutyje Fabijoniškėse pardavimo.

„Jau buvo pirmas aukcionas. Jame parduoti 25 butai. Įnešti 10 proc. pradiniai įnašai, tai rodo rimtus ketinimus.  Manau, kad realu viską parduoti. Pavasarį Turto bankui perduosime poilsines ir prieš vasarą turėtume jas parduoti“, – įsitikinęs A.Dimaitis.

Už Seimo viešbutį ir poilsines gautų lėšų, pirminiais skaičiavimais, turėtų visiškai pakakti Seimo I rūmų remontui padengti.

Komentarai
Temos Remontas, Seimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min